Klub box Šumperk, nyní zapsán v severomoravské oblasti SMOB, byl založen roku 2019. V tu dobu asi ještě majitelka Veronika Malá, ani trenér Lukáš Ferenc netušili, jakých úspěchů se svými svěřenci budou schopni dosáhnout. Klub nyní, po dvou letech, čítá přes 40 aktivních členů, kteří se snaží každým tréninkem zdokonalit své boxerské umění a zlepšit svoji fyzickou kondici. Jak je totiž známo, box je sportem, který není jen o pořádné ráně, ale především o vytříbeném pohybu.

Za dva roky se toho dá stihnout spoustu, což ve sportu ale příliš neplatí. Šumperský box je toho pravým opakem. Za dobu od založení klubu, i přes amatérskému sportu nepřející Covid, stihli jeho členové posbírat tolik úspěchů, které bychom mohli rozepsat do několika článků.

Amálie Lantová, vicemistryně České Republiky 2021 (foto: Dominika Ivanová)

Začneme těmi největšími úspěchy, mezi které patří rozhodně účast na Mistrovství Evropy školní mládeže 2021, konané v Bosně a Hercegovině! Tam startovala právě Amálie Lantová, která je už nyní, díky své výkonosti, nucena nastupovat proti mnohem starším soupeřkám. Ve čtvrtfinále sice nestačila na Rusku Kristinu Borisenko, nicméně už účast na tak prestižním turnaji je pro šumperský box senzační!

Už o dva měsíce později si navíc Amálka vynahradila prohru na ME v Sarajevu a stala se vicemistryní boxu školní mládeže ČR, kde ve váhovce do šestapadesáti kilogramů nestačila jen v posledním zápase na Julii Poledníkovou. Jak ale několik diváků tento boj hodnotilo, možná mohly být výsledky rozlišné.

Jiří Dunka, medailista Mistrovství ČR 2021 (foto: Dominika Ivanová)

Dalším medailistou na Mistrovství ČR v České Kamenici byl Jiří Dunka, který sice nestačil v semifinále na Jana Sochůrka, i tak se ale umístil na skvělé bronzové pozici! Tenhle mladý boxer, stejně jako většina ostatních, toho má ještě hodně před sebou, navíc už nyní se jeví jako obrovský talent tohoto sportu.

Díky skvělé práci, kterou odvádí trenér Lukáš Ferenc, mohl šumperský klub boxu vyslat své svěřence až do reprezentace! Již zmiňovanou Amálii Lantovou a Jiřího Dunku, doplnila v reprezentaci i Justýna Menšíková. Dalším velkým talentem je například Leila Ferencová, které ještě nebylo ani deset let.

Oblastní kolo a galavečer Olomouc, sobota 30.11.2021

V sobotu se na oblastním kole, v olomoucké Floře, utkal šumperský Erik Špiller se zápasníkem Dukly Olomouc. I přes to, že byl lehce nachlazený, dokázal zvládnout všechny 3 kola a připsal si další jednoznačnou výhru. Na galavečeru poté zažil, svůj zatím největší zápas David Rulíšek, kterému byl vylosován soupeř z Havířova. V zápase 3×3 minuty dominoval, připsal si své sedmé vítězství a stále je tak neporažen!

Byli jsme se podívat na středečním tréninku

Svěřenci pod vedením Lukáše Ference trénují minimálně 3x týdně, do toho skoro každý týden čeká některého z nich tvrdý zápas, čímž je opravdu o zábavu postaráno. Důležité ale je, že to všichni dělají především pro sebe a zdokonalují se v něčem, co je baví.

Přivítáme každého, kdo má blízko k tomuto sportu, ale také kohokoli, kdo si chce jen zlepšit fyzičku.

Trénujeme každé pondělí, středu a pátek. První den je především na fyzičku, druhý jedeme tak nějak vše, včetně tréninku na lapech (tréninková pomůcka – pozn. redakce) a v pátek si na sparingu vyzkouší to, co se v předchozích trénincích naučili.“ komentoval trenér Lukáš Ferenc.

Trenér Lukáš Ferenc, stejně jako majitelka Veronika Malá, jsou otevřeni dalším novým akvizicím v jejich klubu. Box je krásný v tom, že se dá začít takřka v každém věku a poté je to jako v každém sportu, především o tréninku.

Klub Box Šumperk nyní trénuje na 5. základní škole v Šumperku, v teplejších obdobích se ale snaží využít především venkovní prostory.

Pojď to zkusit!

Jak zmiňoval trenér Lukáš Ferenc, boxerský klub v Šumperku rád přivítá kohokoli, kdo si bude chtít vyzkoušet tento krásný a zároveň tvrdý sport. Přidáváme tak kontakt právě na tohoto muže.

Lukáš Ferenc (trenér): tel.: +420 730 170 953

V návaznosti na naši spolupráci se můžete těšit na další reportáže, fotky a zajímavé postřehy z tréninků, nebo zápasů svěřenců Lukáše Ference.

Fotogalerie