Šumperští fotbalisté do čtrnácti let napodobili své o rok starší kolegy a mladíky přerovské Viktorie porazili v poměru 6:2! Díky sobotní výhře se navíc posunuli na dosavadní 1. místo před Vítkovice.

Průběh utkání

Šumperští mladíci hned od samého začátku utkání dokazovali, kdo si z tohoto souboje odnese 3 body do tabulky. Už ve 4. minutě se totiž prosadil domácí Adam Ferron. Poté se ale podstatně zvedli i přerovští, kteří byli odměněni v 16. minutě, kdy Jan Boháč dostal míč za záda Filipa Vondry. Málokdo čekal, že to bude poslední branka první půle, za stavu 1:1 se totiž šlo i do kabin.

Druhá část zápasu už ale byla čistě v režii domácího Šumperka. Adam Ferron znovu dokázal, jak může být pro soupeřovu obranu nebezpečný hned po příchodu z kabiny. ve 49. minutě totiž vrátil svému týmu jednogólové vedení. Poté domácí jednoznačně ukazovali svoji produktivitu, která navíc byla podpořena efektivitou a v rozmezí 54. a 58. minuty přidali další branky. O ty se postarali postupně Jonáš Hruška a Martin Látal.

Když se v jednasedmdesáté minutě navíc trefil střídající Adam Smrž a o tři minuty později přidal svoji druhou branku v utkání Jonáš Hruška, bylo o vítězi rozhodnuto. Utkání se poté spíše dohrávalo, i tak se ale hosté zmohli alespoň na snížení stavu, o které se v 80. minutě postaral Jan Kubela.

Šumperský tým U14 se tak díky sobotnímu vítězství dostal na 1. místo tabulky před Vítkovice, které ale mají dva zápasy k dobru. Počítá se ale, že právě zápasy s ostravským celkem budou ty nejdůležitější v boji o vítězství v lize.

Aktuální tabulka MSŽD-U 14 sk. E (zdroj: IS.fotbal.cz)

Šumperk U14 – Přerov U14 6:2

Branky: 4. a 49. Ferron, 54. a 74. Hruška, 58. Látal, 71. Smrž – 16. Boháč, 80. Kubela. Diváci: 40. Poločas: 1:1.

Sestava Šumperk U14: Vondra – Langhammer, Oharek, Látal (67. Smrž), Vencálek (41. Bessonov), Paraska (58. Churavý), Ferron, Ježek (K), Ošlejšek, Hruška, Horký, Skála. Trenér: Bohdan Hecl.

Sestava Přerov U14: Špunda (41. Berák) – Macháček, Kubela, Nemrava, Blažek, Dorazil (K), Mašta (54. Jurečka), Peřina, Boháč, Schenk, Studnička (48. Šimeček), Flachs, Mitkov. Trenér: Radim Nemrava.

Rozhodčí: Jiří Slabý – Krejčí, Dostál.