Ačkoli to možná hodně z Vás neví, v Šumperku máme nejen úspěšné fotbalisty a hokejisty, ale také výborné mažoretky! Ty se starají pravidelně každý rok o suprovou prezentaci našeho města, tak si je pojďme představit trochu blíže.

Něco málo o KK-Dance Šumperk

Mažoretky KK-Dance Šumperk, jsou navazujícími na skupinu SANY Šumperk, které byly založeny před více než dvaceti lety. Na zrodu mažoretek v Šumperku stála především dvojice, dámy Marcela Kunčarová a Helena Havránková, které přivedly několik dalších talentovaných děvčat k tomuto krásnému sportu.

Jednou z těch talentovaných děvčat byla také Kateřina Křenková, která pod jejich vedením začala s trénováním a později dokonce převzala celý soubor. Na základě změny vedení došlo k přejmenování celku na Taneční spolek KK-Dance Šumperk.

Ten píše svůj vznik k roku 2015 a nadále udržuje úspěchy předních příček na profesionální úrovni, nejen na území ČR, ale i v zahraničí! Dnes spolek čítá nespočet titulů z Mistryň ČR, Evropy i světa, ale i Vicemistryň ve všech věkových kategoriích.

zdroj: Facebook – Mažoretky KK-Dance Šumperk

V roce 2019 ale veškeré sporty a kulturu přerušil COVID19, který byl samozřejmě překážkou i pro mažoretky. Ty musely takřka ze dne na den přestat trénovat a cvičit, což se po dvou letech jednoznačně projeví negativně a některá děvčata se dokonce nechtějí vrátit na pódia.

Pro velkou snahu asociace, se mohly mažoretky alespoň účastnit online soutěží, které ale ani zdaleka nenahradí prožitky, adrenalin a radost na živých akcích. I přes obrazovky ale byly šumperské mažoretky oceněny porotou na předních příčkách! „Doufejme, že doba coronaviru je pryč a můžeme nadále dělat, to co nás baví!“ komentovala aktuální situaci Kateřina Křenková.

„Díky vystoupení v Šumperku, které bylo 28. září (Svatováclavské slavnosti), jsme se s děvčaty postaraly o bohatý, doprovodný program, který byl v parku u Vily Doris a tím tak ukázaly, jak profesionální máme děvčata, která během 14 dní zvládla natrénovat deset vystupujících bloků.“ dodala zakladatelka tanečního spolku k letošní akci, po níž následoval i nábor nových dětí a ukázka veškerých úspěchů.

zdroj: Facebook – Mažoretky KK-Dance Šumperk

Nábor mažoretek

„Mažoretky v dnešním světě jsou úplně odlišné, než dříve“

Týmem certifikovaných a odborně vyškolených trenérek, odvádějící precizní práci, jsou děvčata, která cvičí mažoretky od malička a tento sport se stal nejen jejich vášní, ale také životní cestou. Ve volném čase se společně jezdí pohybově vzdělávat na různé taneční workshopy, odborné semináře, a neustále se snaží udržet trend s moderní dobou, která je přenesena i do světa mažoretkového sportu.

„Mažoretky v dnešním světě jsou úplně odlišné, než dříve. Na děvčata jsou kladeny vysoké pohybové nároky, všechny pohyby musí být koordinované, přesné, stejné a doplněné gymnastikou, akrobacií a baletem. A je nám nesmírnou ctí, že naše malé i starší mažoretky v nás vidí nejen taneční vzor.“ svěřila se Kateřina Křenková.

S trenérkami se snaží vše, co se naučí, předat i jejich mažoretkám. Pořádají taneční tábory, soustředění, workshopy s uznávanými tanečníky ČR, ale i mažoretkové plesy.

Věkové kategorie – 111 aktivních členek

  • Děti 3-7 let
  • Kadetky 8-11 let
  • Juniorky 12-14 let
  • Seniorky 14 let a více
  • Skupina maminek a babiček
zdroj: Facebook – Mažoretky KK-Dance Šumperk