Zábřežský Vytrvalec David Jílek sbírá pravidelné úspěchy po celém světě, minulý týden se ale rozhodl obhájit své vítězství z minulého roku. V nádherné krajině Česko-saského Švýcarska a Lužických hor vyhrál i letošní ročník prestižního Wintermanu, a to o 12,5 minuty!

Vytrvalec David jílek po vítězství na závodu WINTERMAN EXTREME TRIATHLON (foto: David Jílek – Facebook, autor: Martin Vinar)

Před první disciplínou, plaváním, David nečekal, že bude Labe tak teplé. 14 stupňů jej při oblečených dvou neoprenech celkem překvapilo, i tak ale z vody vylézal na třetí pozici. Poté ale přišla část, která je zábřežskému vytrvalci šitá přímo na míru. Na kole si totiž během prvních padesáti kilometrů vydobyl průběžné 1. místo a mohl navyšovat náskok před poslední štací.

Celý den JSEm měl vše, co jsem chtěl.

Do té vybíhal se čtrnáctiminutovým náskokem, který už bez dvou minut udržel až do samotného konce. „Při běhu jsem se snažil udržet náskok, což se letos bez větší krize povedlo. Obrovskou zásluhu na tom má můj dokonalý support, který semnou byl od 2 hodin ráno na nohou a celý den jsem měl vše, co jsem chtěl.“ komentoval David na svém Facebookovém profilu.

(foto: David Jílek – Facebook, autor: Martin Vinar)

Na svých webových stránkách nemá David v programu žádný další závod do konce roku. „Času je dost, ještě něco určitě vymyslím“ dodává, uvidíme tak, na co vše se ještě letos můžeme těšit.