Sobotní slunné odpoledne nás zavedlo na utkání 12. kola fotbalové A třídy, ve kterém si domácí lehce poradili s Náměští na Hané. Po dvou prohrách se Postřelmov znovu naladil na vítěznou vlnu, soupeře přejel rozdílem třídy!

TJ Postřelmov – SK Náměšť na Hané (nástup)

Průběh utkání

Už z úvodu utkání začal Postřelmov velmi aktivně napadat rozehrávku soupeře, načež už v 5. minutě měl velkou šanci na otevření skóre Mičunda, střelu zpoza vápna ale poslal nad branku Doležala. Jan Mičunda nicméně nezahálel a dál vytvářel tlak na hostující obranu, což se mu vyplatilo hned ve 14. minutě. Nimrichtr sklepl patou míč pod sebe a z pozice, okolo penaltového puntíku, se střelec v modrém dresu nemýlil!

Ve 27. minutě domácí zvýšili svůj účet na dvoubrankový. Centr z pravé strany našel volného Dvořáka, ten zachoval klidnou hlavu a vylepšil pozici pro Jana Nimrichtra, který prázdnou bránou nepohrdl. Když se o sedm minut později trefil pod břevno i postřelmovský Karel Špička, bylo každému jasné, kdo půjde do kabin s vedením na kopačkách.

I když měli domácí hráči ještě několik velkých šancí na navýšení skóre, včetně neproměněné penalty, na další gól si diváci museli počkat do druhé půle. V 50. minutě zvyšoval na 4:0 Jiří Picka a bylo takřka hotovo. O 9 minut poté sice hosté snížili stav díky brance Martina Dostála, kromě domácího brankáře to ale asi nikoho nemrzelo. Michal Hejl společně s Miroslavem Dvořákem totiž přidali další dvě branky v rozmezí pěti minut a určili konečný stav utkání.

„Formu máme, tak doufám, že tu špici ještě budeme prohánět“

„Chtěli jsme se trošku rehabilitovat, po těch dvou těžkých zápasech, které jsme v posledních dnech odehráli. Konice a Olešnice si hrají tak trochu svojí soutěž, my se ale rozhodně budeme snažit urvat tu třetí pozici a uděláme pro to všechno“, komentoval aktuální situaci Postřelmova trenér Martin Hoško.

„Měli jsme trochu obavy, jak to bude po těch prohrách vypadat, ale zvládli jsme to. Formu máme, tak doufám, že tu špici ještě budeme prohánět“, dodal lodivod domácího týmu.

Postřelmov tak splnil tři základní věci úspěchu, které taktéž trenér Hoško zmiňoval. Respekt, pokora a především motivace dostat se na vítěznou vlnu, byly ty důvody, proč domácí jednoznačně přejeli Náměšť na Hané.

Aktuální tabulkové postavení

Postřelmov se díky výhře udržel na špici tabulky, jen lepší skóre jej dělí od vytoužené třetí pozice. Náměšť naopak nedokázala navázat na předchozích pět utkání, ve kterých nasbírala 10 bodů a sobotní prohra ji sesunula na 12. místo.

Aktuální tabulka 1.A třídy Olomouckého kraje, skupina A (zdroj: IS.fotbal.cz)

TJ Postřelmov – SK Náměšť na Hané 6:1

Branky: 14. Mičunda, 27. Nimrichtr, 34. Špička, 50. Picka, 73. Hejl, 78. Dvořák – 59. Dostál. ŽK: 20. Mičunda (POS), 65. Navrátil (NNH), 69. Hrdlovič (POS). Diváci: 115. Poločas: 3:0.

Sestava TJ Postřelmov: Roubalík – Špička, Hrdlovič (74. Kulil), Dvořák (K), Mičunda (65. Straka), Nýdecký, Wiesner, Nimrichtr, Vít, Picka (65. Hejl), Dus (46. Krátký). Trenér: Martin Hoško.

Sestava SK Náměšť n. H.: Doležal – Filípek (81. Běhal), Vymětal, Havlíček, Beneš (76. Vojta), Navrátil, Zajíček, Dostál, Brhel, Elsner M. (K), Elsner Jan. Trenér: Jiří Navrátil.