Šumperští hokejisté v sobotu vyrazili, v pozici favorita, na led Ústí nad Labem, které prozatím získalo pouze 3 body z domácího prostředí. Draci splnili těžkou misi, ve které se od nich očekávalo vítězství a do města v podhůří Jeseníků dovezli všechny body!

Průběh utkání

První část sobotního utkání byla zcela v režii hostujících hráčů, kteří přestříleli soupeře v poměru 11:3 a jednu z šancí navíc dokázali přetěžit ve vedoucí branku. Nejprve sice nevyužili přesilovou hru, pak ale z nenápadné akce udeřili! 15. minutě si najel Tomáš Machů ze středního pásma až do pozice ke střele, Hamalčíka v brance Ústí překonal jen napůl, nicméně kotouč za jeho zády dorazil pohotově Petr Antoníček. Slovan se za prvních 20 minut takřka nedostal do vyložené šance.

Po příchodu z kabin po první pauze, se hráči Ústí zvedli a začali se dostávat do šancí. Byli to ale hosté, kteří udeřili na začátku druhé třetiny a dostalo se jim tak většího klidu na hokejky. Ve 25. minutě nahodil Tomáš drtil od modré čáry kotouč, který vynikající tečí dostal do brány Jakub Horký. Čtvrtá formace Šumperka se tak postarala o obě branky. I když domácí přestříleli soupeře ve druhé třetině, ve které měly oba celky možnost jedné přesilové hry, více gólu to v prostřední části nepřineslo.

Ve třetí části tak museli hráči Slovanu dotahovat dvoubrankové manko, což bylo vidět na předvedené hře a Šumperk se dostal pouze ke 4 střelám. Když už to vypadalo, že si nová akvizice v brance Šumperka zapíše hned v prvním utkání nulu, napřáhl v poslední minutě od modré čáry k ráně Martin Weinhold a dodal skóre kosmetickou úpravu.

Branky a nahrávky: 60. Weinhold (PřindišD. Tůma) – 15. Antoníček (Machů), 25. J. Horký (DrtilSpratek). Diváci: 673

Daniel Dolejš

První utkání v dresu Šumperka si v sobotu připsal extraligový brankář Daniel Dolejš, kterému nechybělo moc k udržení nuly! Gólman, působící v extraligových Vítkovicích už od roku 2013, podává pravidelně vyrovnané a dobré výkony, kterými se fanouškům zřejmě nejvíce utkvěl v paměti minulé play off nejvyšší hokejové ligy, kdy do poslední chvíle držel naděje na vyřazení Komety Brno. V sobotním utkání na ledě Slovanu, si Dolejš připsal 27 zákroků s úspěšností 96,43% a výrazně tak pomohl Drakům k dalším třem bodům!

Brankář Vítkovic Daniel Dolejš – 5. předkolo Generali Česká pojišťovna play off HC VÍTKOVICE RIDERA – HC kometa Brno, 16. března 2021 v Ostravě. (foto: Petr Kotala)

Sestavy:

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (L. Cikánek) – J. Drtina, Š. Havránek, Přindiš, Weinhold, Trefný, Vladimír Brož, Záruba, Kulhánek – Trávníček, Vrdlovec, D. Tůma – M. Tůma, Milfait, V. Bílek – Ondřej Bláha, Štěpán Bláha, Ouřada – Grim, T. Čermák.

DRACI PARS ŠUMPERK: Dolejš (M. Holík) – Dudycha, Drtil, Březák, Hrachovský, Řezáč, L. Rutar, Pěnčík, Machů – Vildumetz, D. Kindl, P. Kratochvíl – A. Furch, Kohút, Scheuter – Šilhavý, Bernovský, Antoníček – Spratek, J. Horký.

Rozhodčí: Bejček, Pilný – Beneš, Roischel.