Už 5. ročník dětského fotbalového turnaje Pomoraví Cup uspořádala v sobotu 15. června dobročinná iniciativa Děti Dětem. Do areálu TJ Jindřichov dorazilo čtyřiadvacet týmů nejen z Olomouckého kraje, které usilovaly o zisk medailí a trofejí. Konečné umístění ale nebylo to nejdůležitější. I tentokrát se akce nesla především v duchu co největší radosti mladých fotbalistů a finanční pomoci nemocným dětem.

Přes osm stovek diváků, hráčů, trenérů a dalších aktérů Pomoraví Cupu na závěr události sledovalo, jak rodiny nemocných Verunky Vařekové a Petříka Fiedlera přebírají šek v hodnotě 46 600 korun. Právě na podporu dívky z Nového Malína a chlapce Hynčic nad Moravou pořadatelé turnaj zorganizovali.

Do partií na hřišti zasáhly například fotbalové naděje z Baníku Ostrava, Šumperku, Jeseníku, Nových Sadů, Chvalkovic, Kožušan nebo z Malína a Štítů.

íce než 46 tisíc korun. Tolik se vybralo pro nemocné Verunku a Petříka.

„Turnaj hrály tři kategorie: předpřípravka, mladší přípravka a starší přípravka. Viděli jsme řadu zajímavých zápasů, ale hlavně spoustu dětské radosti. A o tom to bylo,“ líčil zakladatel iniciativy Děti Dětem Rostislav Vaněk.

Jako každý rok, ani tentokrát organizátoři nezapomněli ocenit trenéry jednotlivých týmů, kteří si zaslouží poděkování za celoroční trpělivou práci. Po výsledkové stránce si nejlépe vedla družstva z Nového Malína.

Foto: Děti Dětem