Prohra přišla v nejméně vhodnou chvíli. Američtí fotbalisté Šumperk Dietos drželi až do neděle 30. června v letošní třetiligové sezoně neporazitelnost, o tu však přišli při závěrečném duelu základní části proti zlínským Golems. Ti tak urvali prvenství v celkové tabulce. Co je však důležitější, Zlín si zajistil domácí půdu pro finálový duel soutěže (tzv. Bronze Bowl VII), v němž na sebe za necelé dva týdny narazí právě Golems a Dietos.

Výsledek souboje dvou moravských mančaftů znamená jediné: v neděli 14. července proti sobě na stejném místě vyrukují stejné celky. Golems v neděli srazili svěřence kouče Jana Kolaříka jednoznačně 40:9 a nejdůležitější střetnutí celého ročníku tím pádem absolvují před svými fanoušky. A jak připustili i samotní Dietos, je velký rozdíl, jestli hrajete finále doma, nebo venku.

Cíl každopádně zůstává stejný. Přestože Dietos musí skousnout porážku od soka, na nějž pravidelně naráží několik let po sobě, chtějí zabrat a v polovině července nad hlavy zvednout pohár pro vítěze třetí ligy.

Výsledek včerejšího utkání rozhodnul o tom, že pořadatelem BRONZE BOWL VII jsou Zlín Golems a 14.07.2019 se znovu…

Zveřejnil(a) Šumperk Dietos dne Neděle 30. června 2019

Na začátku nedělní bitvy se ještě Dietos drželi, ovšem vůbec jim nevyšla druhá čtvrtina. Prohráli ji jednoznačně 0:21 a ztrátu už ve zbytku hrací doby nedotáhli. Jediné šumperské body v zápase zajistili Robert Šupola a Marek Havlíček.

Finále třetí ligy Šumperk Dietos svedou 14. července na zlínském Stadionu mládeže, začátek utkání je naplánován na 14 hodin. Zvládne Kolaříkova parta klíčovou bitvu a přiveze zpátky na severní Moravu vysněný pohár?

Ilustrační foto: LifeTV.cz