Už je to tradice. Vybraní Šumperáci se v polském partnerském městě Nysa pravidelně účastní běžeckého závodu Bieg Nyski. A nechyběli na něm ani letos. V sobotu 8. června na 10 kilometrů dlouhé trati uspělo hned několik jmen, která reprezentovala šumperský trikot.

Do Nysy vyrazila početná skupina šumperských běžců pod trenérským vedením Květoslava Vykydala. „Nejlepším šumperským závodníkem byl Vojtěch Bednarský, jenž se s časem 33:32 umístil na pátém místě v absolutním pořadí z celkového počtu 828 závodníků, kteří závod dokončili,“ prozradil Bohuslav Vondruška, jenž šumperskou výpravu vedl.

Z velkých úspěchů se radovali i další Severomoravané. První místo v kategorii žen 16–19 let obsadila Anna Kuchtíková a bronzová medaile v kategorii žen 20–29 let připadla Markétě Schlemmerové. „Za zmínku jistě stojí i 4. místo Miroslava Haltmara, 5. místo Jana Kosteckého a 6. místo jeho bratra Tomáše v kategorii mužů 20–29 let,“ doplnil Vondruška. Marek Procházka dále obsadil 5. místo v kategorii mužů 40–49 let, Jiří Dostál šesté místo mezi muži 50–59 let.

„Velké poděkování patří našemu partnerskému městu Nysa za zorganizování výborného závodu a za pozvání na něj,“ uzavírá trenér Květoslav Vykydal.

Závod Bieg Nyski se mimo jiné stal inspirací pro první ročník šumperského běhu ŠumpeRUN, jehož první ročník proběhl na začátku června.