Fotbalisté Velkých Losin porazili v sobotu 15. června v závěrečném utkání sezony Litovel 3:0. Hlavní pozornost však nepoutal konečný výsledek, ale kouč domácího celku Jiří Mika. Ten totiž nastoupil ke svému poslednímu duelu před tím, než předal žezlo nástupci Martinu Kupčíkovi. K mužskému týmu Sokolu se možná časem vrátí, teď ale hodlá vychovávat mladé naděje ve fotbalové školičce. „Kluci pro mě připravili překvapení, to mě úplně rozsekalo a byl jsem v slzách,“ neskrýval emoce kouč sympaťák. Ve videu si můžete poslechnout i hodnocení partie Velké Losiny – Litovel.

Jiří Mika už před rokem avizoval, že po konci ročníku 2018/2019 střídačku Velkých Losin opustí a dá příležitost někomu jinému. Co řekl, to dodržel. Střetnutí proti Litovli bylo poslední, které jako lodivod Sokolu Lázně odřídil. Tedy aspoň prozatím. Nevyloučil totiž, že by jednou mohl ohlásit návrat.

„Rozloučení, které mi kluci připravili, pro mě bylo jedním z nejlepších pocitů v životě. Nechal jsem za sebou šest let trenérské práce, jsme tady v Losinách jako rodina. Máme tu úžasnou partu mladých lidí,“ soukal ze sebe dojatě Mika.

Připustil, že si s týmem v tabulce krajského přeboru představoval o něco lepší umístění, než je osmé místo, přesto mohl být spokojený. Celek z lázeňské obce na jaře zabral, sbíral více bodů než na podzim a pochopitelně stoupal žebříčkem. A co víc, Mikovi svěřenci na domácím hřišti většinu soupeřů drtili rozdílem třídy.

„Losiny by vždycky měly být v lepší půlce krajského přeboru,“ pokračoval. „Věřím, že fotbalovou kvalitu na to hráči mají. Pokud upraví tréninkovou docházku a zlepší se ve fotbalovém myšlení, tak má tým potenciál hrát o vyšší příčky.“

Konečná tabulka krajského přeboru 2018/19 (zdroj: is.fotbal.cz)

Mužský kádr Velkých Losin po Jiřím Mikovi přebírá Martin Kupčík. Ten je podle dosavadního trenéra vhodným adeptem. „Má na fotbal čas, je ochotný, vzdělává se a má vizi. Zdejší fotbal by tak neměl klesnout a být v problémech,“ dodal ještě Mika.

Video: Vladimír Minář mladší