Bludov je na republikové poměry malá obec, ale v některých odvětvích umí dělat divy. Jako třeba v hasičském sportu. Druhý červnový víkend mladí bludovští hasiči potvrdili skvělou formu a dominanci, když jejich starší žáci na prostějovské půdě suverénně ovládli krajské kolo hry Plamen a dorostu v požárním sportu. Z deseti zúčastněných obcí skončil Bludov první a podeváté v řadě se tak podívá mistrovství České republiky.

Krajského kola hry Plamen se zúčastnily dva nejlepší týmy z každého okresu Olomouckého kraje. Pouze jeden výběr však mohl postoupit na mistrovství České republiky, které se letos uskuteční ve Vlašimi (29. června – 1. července). SHD Bludov bitvu v Prostějově vyhrál s náskokem 9 tabulkových bodů, díky tomu dostane příležitost na přelomu června a července obhajovat loňské bronzové medaile.

V neděli 9. června se dařilo také bludovskému družstvu dorostu. I to potvrdilo roli favorita, nenechalo nikoho na pochybách a po vítězství ve všech čtyřech disciplínách vyrazí na republikový šampionát. Tam by dorostenci z Bludova měli patři mezi hlavní favority na medaile.

Kompletní pořadí krajského kola hry Plamen

Mistrovství České republiky tentokrát bohužel neabsolvují bludovští muži, protože jim na krajském kole o uplynulém víkendu nevyšel požární útok. Kvůli tomu skončili na druhé příčce, která k postupu mezi nejlepší nestačí.

Foto: SDH Bludov