Na rapotínském hřišti byste v sobotu odpoledne nepoznali, že už se prakticky o nic nehraje. Hostující Bohuňovice měly dlouho předem jistotu prvního místa v I. A třídě a Jiskra v posledním kole fotbalové sezony bojovala pouze o umístění v nejlepší pětici. Průběh duelu a emoce od první do poslední minuty ale spíše naznačovaly, že mužstva svádí jednu z nejdůležitějších partií za poslední měsíce. Rapotínští nakonec mistra přestříleli 5:3 a výhru si užili dosyta.

Po gólech Štěpána Hudce a Martina Březiny Jiskra vedla před výměnou stran 2:1, dramatickou podívanou však nabídla hlavně druhá půle hrací doby. Bohuňovice nejprve v 62. minutě vyrovnaly na 2:2, aby se zanedlouho znovu ukázal ve skvělé formě hrající Březina. Ten Rapotín poslal zpátky do trháku, diváci a fanoušci křepčili radostí a soupeřově lavičce dávali jasně najevo, jak moc je další branka těší.

Když se navíc brzy trefili také Kamil Svačinka a Vojtěch Simon, poprava favorita byla dokonána. Hostující Jan Šmirják sice ještě v 90. minutě proměnil nařízený pokutový kop, to už ale na dělbě bodů nic nezměnilo. Svěřenci kouče Otty Jáněho zvítězili v parném počasí sobotního odpoledne 5:3 a jsou jediným týmem, který dokázal v jarní části soutěže Bohuňovice porazit.

Jiskra Rapotín bere v I. A třídě konečnou pátou příčku, skončila dva body před šestým Bohdíkovem. Mančaft do vrchních pater tabulky vynesly především parádní jarní výkony, které napravily špatné výsledky z podzimu.

TJ Jiskra Rapotín – SK Bohuňovice 5:3 (2:1)

Branky: 45. a 82. Březina, 36. Hudec, 85. Svačinka, 86. Simon – 18. Machala, 62. Král, 90. Šmirják. Rozhodčí: Spurný – Tomášek, Hetmánek. ŽK: Kouřil, Král, Kopecký (BOH). Diváci: 120.

Rapotín: Hajtmar – Hudec, Březina (84. Svačinka), Havlas, Matušík, Cejpek, Boško, Simon, Šebela (9. Hudec), Kocourek (57. Hroch), Jurka (63. Scheuter). Trenér: Otto Jáně.