Parné počasí neprospívalo ani jedné straně. Nedělní fotbalové derby krajského přeboru mezi Sulkem Zábřeh a Sokolem Lázně Velké Losiny sledovaly v letních podmínkách čtyři stovky diváků, ti si však příliš pohledné podívané neužili. Do 80. minuty ukazovala světelná tabule těsné skóre 0:1, částečný bodový zisk pro domácí zachránil až na sklonku hrací doby zkušený Jiří Maistryzsin. Bod navíc v penaltách pak brali hráči z lázeňské obce.

„Víme, že se Velkým Losinám teď na jaře daří, takže jsme čekali těžkého soupeře. Což se potvrdilo, hrají výborně a řekl bych, že v dnešním zápase byli o něco lepší než my. Nám chyběli tři hráči základní sestavy, takže dostali šanci dorostenci a kvalita byla na straně Losin,“ hodnotil vyrovnanou partii zábřežský trenér Jaroslav Rolinek.

Videohlasy trenérů a sestřih akcí z utkání najdete již brzy na LifeTV.cz.

První poločas se nesl ve znamení souboje o každý metr trávníku. Oba celky sice sporadicky produkovaly střelecké možnosti, ale většina z nich mířila mimo tři bílé tyče. O něco více práce měl gólman Sokolu Martin Hatala, žádné tutovky nicméně hasit nemusel. A tak šli borci do šaten za bezbrankového stavu 0:0.

„Počasí pro chlapce nebylo úplně ideální, v takových podmínkách jsou karty otevřené,“ komentoval utkání lodivod Velkých Losin Jiří Mika. Ten odkoučoval předposlední duel před dobrovolným koncem na střídačce mužstva. Od fotbalu si chce dát minimálně na chvíli pauzu. „Na našich klucích šlo vidět, že nemají dobrou fyzickou kondici, takže s výkonem spokojený nejsem. Jako divákovi by se mi asi duel moc nelíbil, spíš mě zaujaly individuální výkony.“

V DERBY PROHRA NA PENALTY#MAMEZABREHVSRDCI #STOLETKLUBU

Zveřejnil(a) SK SULKO Zábřeh dne Neděle 9. června 2019

Gólový účet otevřel v 59. minutě střelec hostů Tomáš Indra. Jenže jeho mužstvo mělo z náskoku radost jen několik minut. Trenér Jaroslav Rolinek do hry v 73. minutě ze střídačky poslal Jiřího Maistryzsina, a ten zanedlouho splatil důvěru pohledným vyrovnáním na 1:1.

Za smírného výsledku tak zápas musel do penaltového rozstřelu. V něm si o něco lépe (poměrem 5:4) vedly Velké Losiny, které do tabulky zapsaly bod navíc. Sulko a Sokol mají jedno kolo před koncem soutěže na kontě stejně bodů. Losiny na závěr vyzvou Litovel, Zábřežští půjdou na Opatovice.

Zápis o utkání najdete zde.

SK SULKO ZÁBŘEH – SOKOL LÁZNĚ VELKÉ LOSINY 1:2 pp. (0:1)

Branky: 80. Maistryzsin – 59. Indra. Rozhodčí: Kašpar – Habermann, Sedláček. ŽK: Laštůvka – Bureš. Diváci: 400.

Zábřeh: Toman – Laštůvka, Schwab, Hymr (68. Janák), Švéda (75. Appl), Okleštěk, Michal Sitta, Žák, Šincl, Navara (73. Maistryzsin), Krňávek (59. Holík). Trenér: Jaroslav Rolinek.

V. Losiny: Hatala – Tejkl, Bureš (54. Kocourek), Zatloukal, Linet, Indra, Maňka, Žídek, Šinogl (46. Lazarov), Žák (81. Kubíček), Pecháček (57. Kobza). Trenér: Jiří Mika.