Věděli, že když v sobotu uspějí, velký zlatý pohár pro vítěze okresního přeboru jim spadne do klína, navíc před domácím publikem. A skutečně to zvládli. Přestože fotbalisté Loučné nad Desnou vstoupili do klíčové partie proti Moravičanům rozpačitě, nakonec soupeře ze suterénu tabulky srazili 6:1. Po závěrečném hvizdu na sebe navlékli mistrovská trika, vzali do rukou lahve šampaňského a bez otálení divoce slavili. „Jaký máme plán oslav? Hlavně se nepozvracet,“ vzkázal trenér Spartaku Tomáš Dirgas.

Loučná nad Desnou, která zhruba před rokem a půl provětrala kabinu a nahradila řadu starších jmen mladšími borci, by si možná zajistila první místo o dost dřív. Kdyby jí však celou sezonu nezůstával v patách úhlavní rival z Vikýřovic. Svěřenci kouče Jiřího Silného bojovali do poslední chvíle o zachování naděje na přeskočení Spartaku v tabulce. V sobotu dokonce zostudili výsledkem 18:3 Brníčko. Jenže to nestačilo. Jedno kolo před koncem ročníku má mužstvo Loučné na Vikýřovické čtyřbodový náskok, který už nikdo neumaže.

TEĎ SI TO UŽIJEME! Hráči Loučné po obdržení poháru pro okresního přeborníka

„Děkujeme Vikýřovicím, že nám tolik znepříjemnily cestu za prvním místem. Klobouk dolů, je to obrovsky kvalitní mužstvo, nedali nám nic zadarmo,“ vysekl rivalovi na dálku poklonu kouč Tomáš Dirgas v rozhovoru při mistrovských oslavách s pohárem.

Kromě velké trofeje pro vítěze okresního přeboru se na hřišti v Loučné nad Desnou předávala i tři další ocenění. Mimo jiné pro nejlepšího hráče jara dle samotných fotbalistů Spartaku a pro nejlepšího hráče jara dle fanoušků. Zatímco první převzal Jakub Hložánka, ze druhého se radoval mladík Dominik Drozd. Ten mužstvo posílil teprve po zimní pauze, do sestavy zapadl skvěle. Střílel jeden gól za druhým, například Hanušovicím dal čtyři branky a v sobotním utkání s Moravičany zapsal další hattrick.

Příští týden se můžete těšit na reportáž a rozhovory z mistrovských oslav fotbalistů Loučné nad Desnou.

Loučná nad Desnou si vítězstvím okresního přeboru zároveň zajistila postup do vyšší soutěže, kterou je I. B třída. Spartak navázal na počínání Rudy nad Moravou, jež se z titulu přeborníka a posunu o level výš radovala před rokem.

TJ Spartak Loučná nad Desnou – TJ Tatran Moravičany 6:1 (2:0)

Branky: 42., 47. a 65. Drozd, 23. a 58. a 85. Hilbert – 75. Sýkora. Rozhodčí: Langhammer – Kovalec, Janků. ŽK: Minařík – Haic, Dokoupil. Diváci: 150.

Loučná: Mucha – Minařík (31. Hofschneider), Mátl, Pham The, Kühndel, Hložánka (84. Schelle), Žejdlík, Hilbert (85. Strnka), Drozda, Křepský (80. Hošek), Klaban (70. Novák). Trenér: Tomáš Dirgas.

« z 3 »

Foto: LifeTV.cz