Neuvěřitelné a senzační. Fotbalisté ze Základní školy Sluneční v Šumperku se ve středu 5. června na olomouckém Andrově stadionu stali vítězi celostátního finále prestižního turnaje McDonald’s Cup, přestože v soubojích republikové smetánky rozhodně nepatřili mezi favority. V konkurenci dalších patnácti týmů obstáli na výbornou, ve finálovém utkání pak před kamerami České televize přetlačili Základní školu Marjánka z Prahy.

Jedním slovem pecka. Na druhou stranu, kdo dlouhodobě sleduje práci s fotbalovou mládeží v Šumperku, nemůže být až tolik šokován. V barvách Základní školy Sluneční do McDonald’s Cupu zasáhlo několik borců šumperského klubu z kategorie do 12 let, která patří k tomu nejlepšímu u nás. Tahle parta nedávno vydřela skvělý výsledek na domácím Ondrášovka Cupu (9. místo) a herní pohodu si přenesla i do školského turnaje.

Na obrázku může být: 1 osoba, stojí a venku
Pohár je náš! Základní škola Sluneční ovládla McDonald’s Cup (foto: ZŠ Sluneční)

Svěřenci trenéra Petra Strnada vyhráli všechny tři duely dvoudenního finálového programu. Nejprve ve čtvrtfinálovém klání rozstříleli 10:1 plzeňskou základku, aby si v semifinále vyšlápli – tentokrát těsnějším poměrem 2:0 – na Základní školu Heyrovského z Olomouce.

Všechny výsledky finále McDonald’s Cupu najdete zde.

Už to byla paráda, jelikož Hanáci patřili k hlavním favoritům. Senzaci dokončili ve sledované finálové řeži proti Základní škole Marjánka z Prahy 6. Během zápasu sice přišli o vedení 2:0, udrželi však nervy na uzdě, přidali branku na 3:2 a mohli se radovat z velkého poháru pro vítěze McDonald’s Cupu.

Foto: ZŠ Sluneční Šumperk