Američtí fotbalisté Šumperk Dietos se po nedělním vítězství 42:14 nad Mladou Boleslaví o další krok přiblížili cíli, který před sezonou vyhlásil trenér mužstva Jan Kolařík: vyhrát třetí ligu. Zvládli i čtvrté utkání ročníku 2019, tím pádem zůstávají neporaženi a s předstihem si zajistili postup do finále. Proti nováčkovi soutěže to však neměli snadné, duel navíc ve druhé polovině hrací doby zkomplikovala bouřka a rozhodčí jej museli na 45 minut přerušit.

„Přesně se potvrdilo to, z čeho jsme měli respekt a obavu, tedy že narazit na nováčka až ve čtvrtém kole není nic snadného. Soupeř byl značně rozehrán a nedělal chyby, kterých se dopouštěl v předchozích zápasech. Musím uznat, že se jednalo o velmi těžké utkání, a to hlavně mentálně,“ hodnotil partii proti mladoboleslavským Greendraiders šumperský kouč Jan Kolařík.

Šumperku zkraje zápasu dělaly problém jednoduché přihrávky, což mrzelo zvláště receivera Matěj Vrážela, který několikrát jednoduchou příhru upustil. Přestože nebyl výkon domácích v první čtvrtině ideální, na tabuli visel stav 7:7 a Dietos stále měli dost času na nápravu.

4️⃣ výhra👌 Ale nutno podotknout, že Mladá Boleslav – Green Raiders nedali kůži lacino a prezentovali se na Tyršově…

Zveřejnil(a) Šumperk Dietos dne Neděle 2. června 2019

Která přišla velmi brzy. Dietos ve druhém dějství drželi veškeré útočné pokusy Boleslavi na hodně daleký dostřel od vlastní endzóny. Mužem druhé čtvrtiny se stal Pavel Kupka, jenž potvrdil výbornou formu a vytrhl trn z paty svým spoluhráčům, dvakrát skóroval touchdown a Dietos tak odskočili do vedení 21:7. To se bohužel ještě před přestávkou o sedm bodů ztenčilo.

Vedoucí mančaft třetí ligy nicméně ukázal skvělý finiš a s třičtvrtěhodinovou přestávkou, již zapříčinila odpolední bouřka, se popasoval lépe než Středočeši. V závěrečných dvou periodách nastřádal dalších 21 bodů a v nelehkém měření sil nakonec zvítězili 42:14.

Příště doma: Dietos – Trutnov Rangers (22. 6., 15:00)

„Všechny chyby pramení z toho, že nejsme schopni se sejít na trénink. Pak chybí krok, balón letí dále, nebo se nezachytí. Nebo nesložíme hráče s míčem hned, ale až o čtyři yardy dále, tak bych mohl pokračovat dále,“ byl i přes výhru kritický Jan Kolařík. „Pevně doufám, že toto utkání poslouží jako budíček pro všechny a vrhneme se do závěru sezóny tak, jak se sluší a patří.“

DIETOS – GREENRAIDERS 42:14 (7:7, 14:7, 14:0, 7:0)

Body: 7:0 (Kuruc), 7:7 (Gavura), 14:7 (Kupka), 21:7 (Kupka), 21:14 (Kovařík), 28:14 (Vomlel), 35:14 (Vrážel), 42:14 (Vomlel). Rozhodčí: Moravec, Zouvala, Tuinenburg, Šlesingerová. Diváci: 95.