Domů si odvezla tři nejcennější kovy zlatého odlesku z oblíbených běžeckých disciplín a k tomu se jí povedl i hod diskem, který vyzkoušela vůbec poprvé v životě. Při diskové premiéře vybojovala bronz, čímž tak trochu překvapila i sama sebe. Šumperská atletka Kateřina Korgerová za sebou má skvělé vystoupení na Mistrovství České republiky neslyšících, které proběhlo v sobotu 25. května v Brně Pod Palackého Vrchem.

Běh na 100 metrů Kateřina zvládla v čase těsně nad 14 vteřin, a přestože nebyla s výsledkem zcela spokojená, bez problému doběhla na prvním místě. „Letos se startovalo bez semaforu (častý způsob startu při závodech neslyšících, pozn. autora), jen na povel pistole. Vystartovala jsem pozdě, ale asi po 40 metrech se mi povedlo utéct ostatním, udržela jsem náskok až do cíle,“ popisovala atletka.

Bez větších obtíží zvládla také běh na 400 metrů, kde jí byly konkurencí dvě závodnice. Katka do cíle vtrhla jednoznačně nejrychleji, s časem 70 sekund a 86 setin měla na soupeřky luxusní dvacetisekundový náskok. Druhé zlato do sbírky.

„Pak jsem si šla zkusit hod diskem, a to jen díky kamarádce Báře, která mě přemluvila,“ líčila Katka. „Startovaly totiž jen dvě závodnice, takže pořadatelé potřebovali ještě jednoho člověka, aby se disciplína otevřela. Disk jsem nikdy nedržela v ruce, ale podle všeho jsem novou výzvu zvládla. Můj nejdelší hod měřil 22,23 metrů, což stačilo na třetí místo.“

Ve štafetovém běhu doplnila tým Skivelo Olomouc, se kterým to také cinklo. Kvarteto Kurečková, Hornová, Látalová, Korgerová doběhlo první a slavilo zisk zlatých medailí. „U štafet jsem trochu cítila zadní stehenní sval, takže jsem svůj úsek běžela uvolněně, aby se to obešlo bez problémů. Následující týden po mistrovství republiky bylo potřeba trochu zvolnit, protože závody byly na mou loni zraněnou nohu náročné,“ uzavřela mladá sportovkyně.

Kateřina Korgerová plánuje v první polovině června důkladný trénink, načež se postaví na start 2. ligy v Šumperku. Podle výkonů se bude odvíjet její příprava na vrchol, za který považuje Mistrovství Evropy v Německu.

Foto: archiv Kateřiny Korgerové