Další ročník futsalového krajského přeboru je minulostí. A bylo v něm na co koukat! Po zimní přestávce sice průběžné pořadí vedli rozjetí Popeláci Šumperk, ti však na jaře doplatili na nevyrovnané výkony a pustili před sebe zábřežský Broadway, který nakonec soutěž s přehledem opanoval. Na první příčce si vydobyl luxusní čtrnáctibodový náskok před Popeláky a slaví zasloužený mistrovský titul.

Vždyť ze šestadvaceti duelů Zábřežští prohráli pouze tři, postupem času víc a víc přikládali pod kotel, až začali přeboru Olomouckého kraje dominovat. Celkem nasázeli 157 gólů a 49 inkasovali, i v těchto číslech skončili na prvním místě. Aby nebylo radosti málo, měl Broadway ve svých řadách nejlepšího střelce soutěže Miroslava Rýznara, který nastřílel neskutečných 57 branek. Jen pro srovnání: celý mančaft posledního Powermenu Mohelnice nastřádal za sezonu 61 přesných zásahů. Rýznar zvládl téměř stejný počin sám.

Broadway Zábřeh dominanci potvrdil i v posledním kole, v němž rozstřílel Dlouhomilov a Krocany Postřelmov shodně 10:1. Tenhle výběr byl zkrátka někde jinde.

Nejlepší střelec soutěže Miroslav Rýznar (foto: archiv futsalistů)

„Soutěžní ročník byl z hlediska docházky družstev k zápasům úspěšný a výkonný výbor nemusel vyloučit žádný tým z důvodu většího počtu kontumovaných zápasů, jak tomu například bylo v předchozích ročnících,“ uvedl předseda futsalu pro okres Šumperk Petr Honemann. „Dalším plusem je, že žádné družstvo neodstoupilo ze soutěže z důvodu nedostatku hráčů. Doufám, že 14 současných týmů vydrží, dle mých zpráv by od příštího ročníku měly přibýt dva nové týmy.“

Konečná tabulka futsalového krajského přeboru (zdroj: futsal.fotbal.cz)

Na chvostu tabulky uspěli Krocani Postřelmov, kteří se odlepili ode dna žebříčku a poskočili na dvanáctou příčku. Kompletní výsledky všech zápasů futsalového krajského přeboru najdete zde.

Úvodní foto: archiv futsalistů