Tři hráči na jedné straně, tři na druhé a k tomu jeden koš. Takhle ve zkratce vypadá streetball, což je městská obdoba basketbalu. Právě v něm zorganizovalo Středisko volného času Doris Šumperk v sobotu 25. května nultý ročník turnaje pro mládež ve věku 10-15 let. Měl velký úspěch, na Tyršově stadionu se ukázalo a o vítězství bojovalo 11 družstev.

Nejprve celky hrály ve dvou základních skupinách, ze kterých následně postupovaly do vyřazovacích bojů. V nich dopadl nejlépe tým Small Ellite, druhý skončil výběr s názvem Akatsuki a bronzovou medaili brali snaživci pojmenovaní originálně Mistři ČR.

Streetball je městská forma basketbalu, která se dnes hraje na hřištích a tělocvičnách po celém světě. Obvykle je použita jedna strana hřiště, ale jinak jsou pravidla hry velmi podobná těm z profesionálního basketbalu. Počet hráčů v jedné hře se může pohybovat od jednoho útočníka na jednoho obránce (známé také jako one on one neboli mano a mano) až k dvěma týmům po pěti hráčích v každém z nich. (zdroj: Wikipedie)

„Zpestřením turnaje byla soutěž o krále střelců v trestných hodech a soutěž Shootout. Celá událost se nesla v přátelské atmosféře a sdílené radosti ze streetballu. Děkujeme všem sportovcům za účast,“ uvedla organizátorka turnaje ze SVČ Doris Veronika Šubrtová.

Foto: Středisko volného času Doris