Dlouhé čekání končí. Město Šumperk společně s TJ Šumperk v neděli 2. června uspořádá první ročník běžeckého závodu pro širokou amatérskou veřejnost ŠumpeRUN. Jeho součástí budou i závody pro děti a zajímavý doprovodný program. LifeTV je hrdým mediálním partnerem akce a s kamerou i fotoaparátem se ukáže přímo na místě.

Po více než devíti měsících intenzivních příprav ŠumpeRUNu nastává den D – neděle 2. června 2019. Závody pro děti na 350, 550 a 1 350 metrů odstartují postupně od 10:30 hodin. Začátek hlavního závodu na 10 km je naplánován na pravé poledne. Přihlásilo se do něj 350 závodníků, beze zbytku se tak naplnila kapacita závodu. „Velký zájem hned o první ročník této akce dokládá, že Šumperané jsou vyznavači sportu a zdravého životního stylu,“ řekl místostarosta Jakub Jirgl, který se závodu sám zúčastní.

Čepovaná Holba a ukázky první pomoci

Závodníci si budou moci startovní čísla vyzvednout v den závodu od ranních 8 hodin ve vestibulu radnice. Kompletní zázemí včetně startu najdou na náměstí Míru. Trase, jež měří 3,33 kilometrů a kterou si závodníci v hlavním závodě zaběhnou třikrát (celkem 10 kilometrů) vytvoří kulisu významné šumperské památky. „Trať kopíruje hranice městské památkové zóny, běžci poběží historickým centrem okolo radnice, klášterního kostela, Geschaderova domu, bývalého zámku, kostela sv. Barbory a dalších památek,“ prozradil Jan Kostecký, jenž je součástí organizačního týmu ŠumpeRUNu.

Dorazila nám zásilka od Run Drink a müsli tyčinek s logem našeho závodu. Najdete ve svých startovních taškách.

Zveřejnil(a) Šumperun dne Středa 29. května 2019

V zázemí závodu najdou řadu lákadel nejen běžci, ale zejména diváci a fanoušci. „Čepovat se bude hanušovické pivo, pro děti pořadatelé nachystají skákací hrad od společnosti Partners. Nemocnice Šumperk přichystá ukázky první pomoci, měření krevního tlaku a měření BMI, budou nachystány stánky s občerstvením a další. Odpoledne po vyhlášení výsledků zahraje skupina Trocha klidu,“ upřesnil vedoucí organizačního týmu Bohuslav Vondruška

Fandit můžete po celé trase

Jelikož náměstí Míru není z největších, organizátoři divákům doporučují k fandění využít celou délku trasy. „Skutečnost, že se závod běží na tři kola, je pro diváky atraktivní, běžce uvidí proběhnout na stejném místě hned třikrát,“ upozornil člen organizačního týmu Michal Kleštinec a dodal, že nejlepší místa pro sledování závodu najdou diváci na Točáku, na Hlavní třídě a v Sadech 1. máje. „V průběhu ŠumpeRUNU vytvoří v parku u sovy zajímavou atmosféru Dechový orchestr ZUŠ Šumperk, v jehož repertoáru zazní známé filmové melodie,“ doplnil Vondruška.

Pořadatelé připravili i originální běžecká funkční trička s motivem ŠumpeRUNu, která budou součástí věcných cen pro nejlepší závodníky v jednotlivých kategoriích. „Ostatní zájemci si jej mohou zakoupit v den závodu v Informačním centru Šumperk,“ podotkl říká Antonín Linet z organizačního týmu.

Podrobné informace o závodu najdete na www.sumperun.cz. Aktuality můžete sledovat také na www.facebook.com/sumperun.

S pořádáním závodu jsou spojená dopravní omezení, zejména v oblasti historického centra a blízkého okolí. „Všem obyvatelům města, kterých se dopravní omezení dotknou, se předem za případné komplikace omlouváme a děkujeme za pochopení,“ uzavřel Bohuslav Vondruška.