Letošní jaro přináší v šumperském sportu jednu dobrou zprávu za druhou. Nedávno jsme psali o mistrovském titulu vzpěrače Ladislava Plisky, během stejného víkendu (sobota 18. a neděle 19. května) se však slavilo i jinde. Kateřina Malá z 1. Badmintonového klubu Šumperk na historicky prvním mistrovství České republiky kategorie U11 obsadila nejvyšší příčku. Z Dobřan si zpátky domů odvezla zlatý kov. Je tak premiérovou mistryní tuzemska ve své věkové skupině, to už jí nikdo nesebere!

„Turnaje v západních Čechách se zúčastnilo 96 malých badmintonistů, kteří během dvou dnů odehráli 282 zápasů. Hráči byli rozděleni na osm skupin po šesti jednotlivcích, ze skupin se postupovalo do pavouka o dvaatřiceti místech,“ prozradil vedoucí šumperského badmintonu Jan Stejskal.

Kateřina Malá každopádně neměla cestu k vítězství vydlážděnou, finálovou partii ovládla až po třech setech. Kromě ní se dařilo i dalšímu šumperskému reprezentantovi Matěji Kocourkovi, kterému po skvělých výkonech utekl postup ze skupiny o pouhý jeden míček.

Mistryně! Kateřina Malá obsadila na mistrovství České republiky první místo

„Věříme, že příští rok mu bude přát štěstí o něco více,“ pokračoval Jan Stejskal. „Oběma našim reprezentantům gratulujeme a přejeme hodně chuti do dalšího sportování.“

Foto: 1. BK Šumperk