Kopaná, americký fotbal, běžecké akce nebo zábavná odpoledne pro děti a zahájení sezony na koupalištích. Přelom května a června je na Šumpersku a Zábřežsku tradičně nabitý událostmi nejen z oblasti sportu. My jsme pro vás nachystali soupis těch, které zaujaly tým LifeTV a na něž byste v případě dlouhé chvíle mohli zavítat. Vyberou si dámy, pánové i jejich ratolesti. Tak neseďte doma! Kompletní přehled akcí najdete v rubrice Události.

Street ball pro děti (25. května)

Středisko volného času Doris pořádá v sobotu 25. května od 8:45 do 13 hodin sportovní akci Street ball, která je určena pro děti ve věku 10-15 let. Jedná se o basketbal hraný dvěma tříčlennými smíšenými týmy, a to na jeden koš. Turnaj proběhne v hale na šumperském Tyršově stadionu.

Beton Race (25. května)

BETON RACE je série závodů poskládaných tak, aby měli možnost se s nimi seznámit a úspěšně je dokončit účastníci zatím sportem nepolíbení, ale i opravdu zdatní závodníci. Jeden z „betonových závodů“ přijde na řadu v sobotu 25. května v Zábřehu. Bude měřit 6 kilometrů a na odvážlivce čeká celkem 25 překážek. Více informací o události najdete zde.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, obloha, venku, text a příroda

Půlmaraton údolím Moravské Sázavy (26. května)

Z květnových běžeckých závodů ten vůbec nejdelší. Sedmý ročník Půlmaratonu Moravské Sázavy (délka trati necelých 22 kilometrů) započne v neděli 26. května, tradičně u plaveckého stadionu v Zábřehu. Závodníci poběží jak ve městě, tak v jeho okolních obcích, a to převážně po asfaltu a betonu. Akce je součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje pro roku 2019 a ISCAREX Poháru 2019. Takže pořádně potrénovat a hurá do toho! Registrovat se můžete zde.

FK Šumperk – 1. FC Viktorie Přerov (26. května)

Předposlední domácí utkání šumperských fotbalistů v této sezoně. V neděli 26. května od 17 hodin vyzvou nedaleký Přerov, se kterým zároveň sousedí v tabulce. Naposledy se svěřenci trenéra Bohdana Hecla vytáhli na silný Havířov, na vítězné vlně budou chtít zůstat i tentokrát. Urvou poprvé od dubna výhru před svými diváky?

IMG 1589

SK Sulko Zábřeh – FK Jeseník (26. května)

Fotbalisté Sulka Zábřeh se po několikatýdenní vynucené odmlce znovu vrací zpátky na svůj stadion. A bude to stát za návštěvu! Do jejich prostředí totiž v neděli 26. května přijede našlapaný Jeseník, který to má do Zábřehu kousek. Společně s duelem proti Velkým Losinám (9. června) půjde pro Sulko o nejsledovanější partii v závěru ročníku. Zvládne ji skvadra kouče Jaroslava Rolinka a poskočí ještě tabulkou vzhůru?

Chlapácký běh: Kolem skalky (29. května)

Letní přestávka se blíží nejen fotbalistům, ale také běžcům. Ještě předtím však závodníci poměří síly na několika zajímavých tratích. Jednou z nich je závod Kolem skalky, který měří 6 650 metrů a odstartuje ve středu 29. května od 17 hodin v areálu SOŠ Šumperk. I tentokrát se v rámci Šumperského prcka mohou zapojit také děti.

Den dětí na Háji (1. června)

V rámci akce Den dětí na Háji, kterou v sobotu 1. června pořádají Klub českých turistů Šumperk a SVČ Doris, čeká na děti i jejich rodiče spousta zábavy. Dopoledne mohou U Kostelíčka nedaleko Bludova užívat zábavních sportovních aktivit, na temenickém Ranchi Viktorie se pro změnu povozit na koni. Po celý den (od 10 do 17 hodin) mají děti do 15 let vstup zdarma na rozhlednu Háj, kde na ně čeká další program.

Den dětí na Háji

Otevření koupaliště v Zábřehu (1. června)

Léto je tady! A s ním i teplo a koupání. Plavecký Areál Zábřeh proto v sobotu 1. června zahájí na svém koupališti letní sezonu. Více podrobností se dozvíte během příštího týdne z rozhovoru LifeTV se zástupci zábřežského bazénu, v rámci kterého dojde i na losování výherců soutěže. O den dříve (31. května) otevírá své brány i koupaliště v Šumperku.

ŠumpeRUN (2. června)

Čekání pomalu končí. Dlouho dopředu avizovaná událost ŠumpeRUN, o kterou byl od začátku obrovský zájem, se kvapem blíží. Její hlavní závod odstartuje v neděli 2. června v pravé poledne na šumperském náměstí Míru. Přijďte se podívat, i když nejste zapsaní na startovní listině, pořadatelé chystají bohatý doprovodný program. LifeTV bude jako mediální partner ŠumpeRUNu na místě!

Na obrázku může být: text

Šumperk Dietos – Mladá Boleslav Greenraiders (2. června)

Američtí fotbalisté Šumperk Dietos se podruhé v sezoně představí na domácím hřišti. Po dubnové výhře nad brněnskými Sígrs budou chtít v neděli 2. června od 15 hodin uspět i proti Mladé Boleslavi. Svěřenci trenér Jana Kolaříka cílí na vítězství ve třetí lize, duel proti Středočechům může mít z tohoto pohledu velkou váhu.

Foto: LifeTV.cz, organizátoři akcí