Ne, tentokrát soupeře jasně nepřehrávali a do soupeřovy brány nenasypali pět a více gólů, jak mají doma na jaře ve zvyku. Přesto mohou být fotbalisté Velkých Losin po 25. kole krajského přeboru spokojení. V nepříznivém nedělním počasí na svém hřišti zdolali silný Šternberk 2:1 a v tabulce poskočili na průběžné sedmé místo. V závěrečných kolech sezony se mohou dokonce porvat o posun mezi nejlepší šestku soutěže.

„Šternberk byl zatím nejsilnější soupeř, který u nás doma hrál,“ vysekl sokovi poklonu kouč Velkých Losin Jiří Mika. „Ještě loni hráli divizi, takže jsme věděli, že tam mají silné hráče, které bylo potřeba pokrýt. Měli jsme i občas štěstí a nebylo to dnes tak otevřené, jak jsou fanoušci zvyklí z předchozích utkání.“

Ani přes několik velkých příležitostí v první půli branka nepadla. O to rychleji se skóre na tabuli měnilo po rozjezdu druhého poločasu. Běžela 47. minuta a domácí poslal k radosti přítomného obecenstva do trháku Petr Linet. Jenže Sokol dlouho radostí nekřepčil, zanedlouho na 1:1 vyrovnal šternberský Petr Zifčák.

„Jsem spokojený a myslím, že to bylo jedno z kvalitních utkání krajského přeboru, možná se už blížilo některým zápasům v divizi. A co tak vzpomínám, nikdo nic nevypustil a všichni bojovali pro tým,“ chválil své svěřence Mika. „Měli jsme trochu štěstí, ale ve druhé půli se nám díky některým střídáním povedlo hru oživit, z toho pramenily nebezpečné šance.“

Zlepšený výkon směrem dopředu celku z lázeňské obce přinesl ovoce. V 82. minutě neudělal Šternberku čáru přes rozpočet nikdo jiný než snajpr Tomáš Indra. Po dobře zahrané standardce dorazil míč do sítě z brankové čáry a rozhodl tak o vítězství Sokolu Lázně 2:1.

Velké Losiny jsou díky dalšímu tříbodovému vítězství už na sedmé příčce krajského přeboru. Tento týden vyrukují na trávníku předposlední Holice, pak ale doma vyzvou vedoucí Všechovice. Dostihnou ještě před koncem ročníku šest nejlepších výběrů?

Zápis o utkání najdete zde.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FK Šternberk 2:1 (0:0)

Branky: 47. Linet, 82. Indra – 49 – Zifčák. Rozhodčí: Grečmal – Pospíšil, Motal. ŽK: Linet, Indra – Drmola. Diváci: 130.

Velké Losiny: Hatala – Tejkl (46. Šinogl), Bureš (76. Kobza), Zatloukal, Liner, Kocourek, Indra (90. Morong), Maňka (84. Žák), Žídek, Gragulák, Pecháček (58. Lazarov). Trenér: Jiří Mika.