O takových počinech píšeme rádi a s hrdostí. Šumperské vzpírání v sobotu 18. května zaznamenalo další obrovský úspěch, zajistil jej zkušený silák Ladislav Pliska. Ten vybojoval titul mistra republiky na Mistrovství Česka Masters ve vzpírání, které se uskutečnilo v Holešově. Ještě v den konání akce přitom váhal, jestli na ni vůbec vyrazí. Starší ze dvojice vzpěračů Pliskových trhl 85 kilogramů, nadhodil 115 kilogramů a radoval se z prvního místa jak ve váhové kategorii do 110 kilo, tak mezi borci ve věku 60-70 let.

„Vzhledem k tomu, že táta podal nejlepší výkon ze všech závodníků ve věkové skupině M6, náleží mu také titul Grand Master, o jehož získání dlouhodobě usiloval,“ těšilo veteránova syna a vedoucího Vzpírání Šumperk Tomáše Plisku.

Ladislav Pliska přitom neměl prakticky vůbec natrénováno. V šumperské vzpírárně totiž poslední dobou probíhala rekonstrukce vzpěračských prken, a tak se on i ostatní závodníci neměli kde zdokonalovat. „V důsledku rekonstrukce se poslední tři týdny skoro netrénovalo. Dá se říct, že Laďa měl před Mistrovstvím ČR jen tři slušné tréninky. V den soutěže ráno před odjezdem dokonce zvažoval, že na závody vůbec nepojede,“ prozradil Pliska mladší.

Ladislav Pliska a jeho cesta k mistrovskému titulu (zdroj: Vzpírání Šumperk)

Jenže ne vždy záleží pouze na kvalitní fyzické přípravě, svou roli hraje i psychická pohoda. A tu velezkušený bojovník očividně načasoval parádně. V trhu zdolal 85 kilogramů těžkou činku a v nadhozu si poradil se závažím o 115 kilogramech, nikdo nedopadl lépe. Ladislav Pliska díky tomu získal 332 sinclairových bodů, mohl zaslouženě slavit.

„Věřím, že si chvíli, kdy stál na stupních vítězů užil a že mu bude motivací i do dalších tréninků a soutěží, které jsou před ním,“ uzavřel šéf šumperského vzpírání.

Foto a video: Vzpírání Šumperk