Osm. Jen tolik týmů je v Česku mezi fotbalisty do dvanácti let lepších než Šumperk, budeme-li měřit podle výsledků Ondrášovka Cupu (kategorie U12). Jeho finálový turnaj v sobotu 18. a neděli 19. května pořádal Fotbalový klub Šumperk, vše dopadlo na jedničku. Organizátoři se pořadatelství zhostili skvěle, celý víkend panovalo výborné počasí a domácí hrdinové obsadili parádní devátou příčku. Tím vylepšili čtrnácté místo z loňského roku a potvrdili, že patří mezi tuzemskou špičku. Ještě, než přineseme videoreportáž, máme pro vás krátký souhrn a spoustu fotek z nedělního programu.

Zatímco v sobotu se svěřenci kouče Petra Strnada nadřeli na každý gól a z pěti střetnutí vytěžili jedinou trefu, v neděli to byla jiná písnička. Do stříbrné skupiny, kterou hrály týmy umístěné na třetím a čtvrtém místě základních skupin, vlétli jako uragán. Srazili Sigmu Olomouc (3:0), uspěli i se Slováckem (2:0), Ústím nad Labem (2:1) a Spartou Kolín (2:0). Pak sice zapsali tři remízy proti Hradci Králové (0:0), Football Talent Academy Praha (1:1) a Novému Bydžovu (2:2), i to jim však stačilo na vítězství ve stříbrné skupině a celkové deváté místo na turnaji.

Výsledky Šumperka v základní skupině najdete zde.

Takový výsledek na prestižním mládežnickém turnaji je pro FK Šumperk historickým počinem. Chlapci ve věku do 12 let výtečně zužitkovali bouřlivé domácí atmosféry a ukázali, že oproti předchozímu ročníku udělali další krok kupředu. Kouč Petr Strnad si byl navíc v rozhovoru po skončení turnaje jistý, že výkony této kategorie je stále kam posouvat.

Ondrášovka Cup na Tyršově stadionu ovládly pražské týmy. Slavia Praha se radovala z celkového vítězství před druhou Spartou, bronzovou pozici obsadila Opava. Kompletní pořadí najdete níže.

Konečné pořadí Ondrášovka Cup (U12): 1. SK Slavia Praha, 2. AC Sparta Praha, 3. Slezský FC Opava, 4. FK Dukla Praha, 5. Fotbalový club Zlín, 6. FK Pardubice, 7. Sportovní klub policie České Budějovice, 8. FK Mladá Boleslav, 9. FK Šumperk, 10. SK Sigma Olomouc, 11. FC Hradec Králové, 12. FC Slovácko, 13. FK Ústí nad Labem, 14. FTA Praha, 15. RMSK Nový Bydžov, 16. SK Sparta Kolín, 17. FC Vítkovice 1919, 18. MFK Frýdek-Místek, 19. FK Vysočina Jihlava, 20. FC Sparta Brno, 21. Junior Chomutov, 22. FC MAS Táborsko, 23. SK Kladno, 24. MFK Vyškov.

« z 2 »

Foto: LifeTV.cz