Součástí takové potupy být nechcete, už vůbec ne v kopané. Fotbalisté Hanušovic v sobotním 25. kole okresního přeboru schytali na domácím hřišti ukrutnou porážku 0:10 od první Loučné nad Desnou. Ta soka z města piva ani trochu nešetřila, ještě v prvním poločase mu vlepila facku v podobě sedmi vstřelených branek. „Trenér nás před druhým poločasem hecoval, že máme na to, abychom vyhráli i 15:0,“ řekl v rozhovoru pro LifeTV hráč Loučné Dominik Drozd (na fotce vlevo), který se na popravě soupeře podílel čtyřmi přesnými zásahy.

Rozstříleli jste Hanušovice 10:0, co bylo hlavní příčinou jednoznačného výsledku?

Podle mě nejvíce rozhodovalo, že jsme se už od první minuty tlačili dopředu a chtěli dávat góly. Tentokrát se nám na rozdíl od minulých zápasů dařilo využívat šance, a proto zápas s Hanušovicemi dopadl tak, jak dopadl.

Kdy jste naposledy hrál utkání, ve kterém padlo sedm gólů za poločas?

Nikdy jsem nic podobného nezažil. Doufám, že takových zápasů odehrajeme víc.

Působily Hanušovice už od začátku odevzdaně?

Nemyslím si, že by Hanušovice byly od začátku zápasu úplně odevzdané, ale je pravda, že po prvních třech gólech hodně polevily.

S čím jste za stavu 7:0 nastupovali do druhé půle?

Všichni byli velmi spokojení, protože jsme jasně vedli, ale mužstvo přesto chtělo nastoupit ve stejném tempu i do druhého poločasu. Trenér nás trochu hecoval, že máme na to, abychom vyhráli i 15:0. Což se sice nestalo, ale i tak jsme dokázali, že Loučná chce hrát pěkný ofenzivní fotbal za jakéhokoliv stavu.

Byl podle vás zápas proti Hanušovicím nejpovedenější v sezoně?

Já za Loučnou nastupuji až od jarní části sezony, takže na tuto otázku nedokážu odpovědět. Ale tuším, že mezi nejpovedenější určitě patří.

Aktuální tabulka okresního přeboru (zdroj: is.fotbal.cz)

Dal jste v utkání čtyři góly. Kdy se vám naposledy něco takového povedlo?

Užívám si každý gól, který se mi podaří dát. Je to opravdu skvělý pocit a motivace do dalších zápasů. Čtyřikrát skórovat se mi podařilo v mužské kategorii poprvé, opravdu velký zážitek. Hlavně bych rád ještě na dálku poděkoval spoluhráčům, kteří se na těch gólech podíleli.Podobný zápas jsem kdysi odehrál za Šumperk, kde se mi podařilo dát pět gólů, ale to bylo ještě v dorostu.

Musel jste platit za svůj střelecký příspěvek nějakou pokutu do týmové kasy?

Zatím mě nikdo nezkasíroval, ale to možná ještě přijde (směje se).

Nebojíte se, že se Loučná proti Hanušovicím vystřílela na několik zápasů dopředu?

Toho se rozhodně nebojím. Máme tým plný výborných fotbalistů a pokaždé se najde někdo, kdo ten gól dá. Všichni chceme předvádět ofenzivní fotbal, který ke gólům vede. Obrana hraje poslední zápasy velice dobře a pozici brankáře máme také skvěle obsazenou. Jsme si toho vědomi a budeme toho chtít v příštích zápasech využít.

Do konce soutěže zbývá pět kol. Máte čtyřbodový náskok na Vikýřovice, ale taky o jedno odehrané utkání navrch. Co udělat pro to, abyste náskok udrželi?

Nám zbývá odehrát poslední tři zápasy a Vikýřovicím tuším čtyři. Takže jediné, co udělat proto, abychom náskok udrželi, je všechno vyhrát. Pokud si do zbylých zápasů převedeme skvělou formu a vítěznou náladu, tak se nám to určitě podaří.

Jasná záležitost, Loučná rozdrtila Hanušovice 10:0 (zdroj: TJ Spartak Loučná nad Desnou)

Pokud s Loučnou udržíte první příčku až do konce soutěže, budete hrát I. B třídu, nebo postup přepustíte někomu jinému?

Už od prvního zápasu této sezóny má Loučná ambice vyhrát soutěž a postoupit. I. B třídu rozhodně nikomu nepřepustíme, cílem nás všech je postup vybojovat. Cokoli jiného, než první místo by bylo velké zklamání.

Loni do I. B třidy postoupila Ruda nad Moravou. Vidíte mezi jejich tehdejším týmem a tím vaším nějakou podobnost?

Popravdě nikoho z týmu Rudy neznám, nemám vůbec tušení, za jakých okolností se jim podařilo postoupit, nebo jak se jim tento rok v I. B třídě daří. Každopádně je možné, že je v příštím ročníku potkáme a uděláme si o Rudě nad Moravou dostatečný obrázek.

Co byste na závěr vzkázal fanouškům?

Rád bych je pozval na příští domácí utkání, které odehrajeme v sobotu 25. května s Rapotínem B. A především ať dojdou na zápas 8. června proti Tatranu Moravičany, na jehož konci už doufám budeme slavit celkové vítězství v soutěži.

Úvodní foto: LifeTV.cz