Tomu se říká příkladná reprezentace města! Mažoretky ze šumperského klubu KK-Dance Šumperk se v sobotu 11. a neděli 12. května na soutěži asociace IMC kvalifikovaly na Mistrovství Evropy do Maďarska. Mladé tanečnice si z Dubňan kromě postupu na velkou akci odvezly také 9 zlatých, 7 stříbrných a 2 bronzové medaile.

„Soutěž tentokrát byla dobře organizovaná, účastnilo se jí sedmnáct souborů z různých koutů České republiky i Slovenska. Všem mažoretkám dělal velkou oporu rodičovský tým, nešlo jej přehlédnout ani přeslechnout,“ popisovala atmosféru kvalifikace manažerka tanečního souboru KK-Dance Šumperk Olga Davidová.

Ta dodala, že dívky soutěžily jak s náčiním pompon, tak s hůlkou v kategoriích jednotlivec, skupina, sestava a MIX sestava. „Jsme soubor, který má letos v soutěži poprvé kvalifikované všechny věkové kategorie, včetně těch nejmenších ve věku 4 až 7 let,“ doplnila Davidová.

Mažoretky KK-Dance Šumperk se na Mistrovství Evropy do Maďarska vydají až v srpnu, takže na přípravu mají poměrně dost času.

Foto: KK-Dance Šumperk