Na tento týden bude mládežnický fotbal v Šumperku dlouho vzpomínat. O víkendu na Tyršově stadionu pořádá prestižní turnaj Ondrášovka Cup (U12), ještě před ním si dal předkrm v podobě velkého úspěchu. Mladí fotbalisté ze Základní školy Sluneční v Šumperku totiž ve středu 15. května po výtečných výkonech postoupili do celostátního finále největšího fotbalového turnaje základních škol McDonald’s Cup. Na olomoucké půdě neokusili hořkost porážky.

V rámci krajského finále vyzvali v tréninkovém centru Sigmy Olomouc čtyři soupeře. Nejprve přehráli 2:0 přerovskou základku, načež rozdrtili 10:0 Jeseník. Pak sice pouze remizovali (1:1) se Základní školou Heyrovského Olomouc, střeleckou pohodu nicméně potvrdili s Prostějovem, borce z tamního Reálného gymnázia a základní školy pokořili jednoznačně 8:3.

Na obrázku může být: 15 lidí, smějící se lidé, venku
VÍTĚZOVÉ. Šumperská mládež si zahraje velké finále McDonald’s Cupu

Co výsledky v konečném součtu znamenají? Že se šumperští snaživci ve věku 9-11 let představí v prestižním celorepublikovém finále McDonald’s Cupu, do nějž postupuje pouze patnáct mančaftů. Znovu se tak potvrzuje, že mládežnický fotbal v Šumperku prožívá v některých kategoriích skvělé časy.

Kompletní výsledky krajského finále najdete zde.

Finále McDonald’s Cupu proběhne ve dnech 4. a 5. června na Andrově Stadionu v Olomouci. Zúčastní se jej celkem šestnáct výběrů (patnáct postupujících a pořádající tým), které budou usilovat o vytoužený pohár pro vítěze.

Výsledky hráčů ZŠ Sluneční v krajském finále McDonald’s Cupu

ZŠ Přerov – ZŠ Sluneční (0:2)

ZŠ Sluneční – ZŠ Jeseník (10:0)

ZŠ Sluneční – ZŠ Heyrovského Olomouc (1:1)

ZŠ Sluneční – Reálné gymnázium a ZŠ Prostějov (8:3)

Foto: FK Šumperk