Čas plyne jak voda, bez jednoho dne přesně za měsíc končí v přeboru Olomouckého kraje fotbalová sezona. Šumpersko v něm zastupují Mohelnice, Velké Losiny a Zábřeh. Zbývá odehrát pět kol, prostoru výrazně zlepšit postavení v tabulce tedy příliš není. Jak si před vrcholem ročníku stojí celky šumperského okresu? Na jaké umístění ještě mohou pomýšlet? A co nedaleký Jeseník, který na začátku jara pokukoval po vedoucí příčce? I na nejseverněji položený tým soutěže jsme si tentokrát posvítili.

FK MOHELNICE (6. místo, 38 bodů)

Pokud se v posledním měsíci nestane nic převratného, v Mohelnici budou moci sezonu 2018/2019 označit za úspěšnou. Po sestupu ze třetí ligy plní plán, jaký si před sezonou stanovili: hrají v první půlce tabulky, dávají příležitost odchovancům a lákají diváky zpátky do hlediště. Na pátý Jeseník (nedávno jej Mohelnice porazila 5:3) to svěřenci hrajícího kapitána Romana Kuby mají šest bodů a ještě odehráli o duel navrch, takže tahle naháněná pro ně bude složitá. I umístění v nejlepší šestce však znamená úspěch. Až na Sigmu Lutín vyzvou Mohelničtí ve zbytku sezony samé papírově slabší soupeře, pozor si ale musí dát na dotírajícího rivala ze Zábřehu, ten je pouze o tři body zpět.

Takhle si to nedávno Mohelnice rozdala s Jeseníkem (zdroj: fkmohelnice.cz)

TJ SOKOL LÁZNĚ VELKÉ LOSINY (9. místo, 32 bodů)

Výsledky Velkých Losin rozhodně stojí za pozornost. Na podzim se svěřencům kouče Jiřího Miky příliš nedařilo, v jarních měsících je to jiná písnička. Na venkovních hřištích by ještě potřebovali trochu přidat, zato doma válcují jednoho soka za druhým. I díky tomu budou v závěru krajského přeboru pronásledovat nedaleké (geograficky i tabulkově) soupeře z Mohelnice a Zábřehu. K dnešnímu dni na šestou příčku ztrácí šest bodů, jenže mají v rukávu eso v podobě jednoho utkání k dobru. Pokud Sokol Lázně sledujete, poznamenejte si do kalendářů datum 9. června. Toho dne totiž Velké Losiny pojedou k derby do Zábřehu, přičemž není vyloučeno, že půjde o přímý souboj o lepší konečné postavení. Nebo se rozhodne už dříve?

Velké Losiny jsou doma k nezastavení, smetly i Želatovice (zdroj: LifeTV.cz)

SK SULKO ZÁBŘEH (7. místo, 35 bodů)

V tuto dobu před rokem se zábřežští fotbalisté ještě stále obávali, jestli se opravdu vyhnou sestupovým příčkám. Nakonec jim v pohodě utekli a letos řeší příjemnější starosti. V případě kladných výsledků mohou na šesté pozici vystřídat sousední Mohelnici. Sulko je ale v takové situaci, že je možný i zcela opačný scénář: pokud by posledních pět duelů zkazilo, může sklouznout až na jedenáctou příčku, bodové rozestupy jsou v těchto vodách žebříčku minimální. Kromě zmíněného derby Zábřeh – Velké Losiny čeká na výběr trenéra Jaroslava Rolinka i očekávaná řežba s Jeseníkem, fanoušci si tedy závěr ročníku užijí na maximum. Na co to bude Sulku výsledkově stačit?

Zábřeh na hřišti Leštiny zaskočil favorizovaný Lutín (zdroj: SK Sulko Zábřeh)

FK JESENÍK (5. místo, 44 bodů)

Protože se věnujeme sportovnímu zpravodajství ze Šumperska a Zábřežska, normálně o jesenickém mužstvu nepíšeme. Teď musíme udělat výjimku. Celek z lázeňského města se totiž loni, podobně jako Mohelnice, vrátil do krajského přeboru a výrazně překopal kádr. I Jeseničtí dali prostoru mládeži, a přestože před jarní části přišli o největší oporu Lukáše Woitka, patří k nejlepším mančaftům soutěže. Už sice nemají na dosah první místo, jak tomu bylo po zimní přestávce. Budou se ale jistojistě do posledních sil přetahovat o druhý flek, který stráží Sigma Lutín. Jeseník každopádně nemá na závěr snadný los, kromě Zábřeha poměří síly i s prvními Všechovicemi a třetím Medlovem. To je pořádná výzva!

Jeseník může pomýšlet i na druhé místo tabulky, uloví ho? (foto: FK Jeseník)

Úvodní foto: LifeTV.cz