Druhý zápas sezony a druhé jednoznačné vítězství. Američtí fotbalisté Šumperk Dietos si po brněnských Sígrs v neděli 5. května smlsli také na Trutnovu, na východočeském hřišti jej složili 47:10. Výsledkově jasná partie ale nebyla pro tým z podhůří Jeseníků procházkou růžovou zahradou. Trenér a hrající kapitán Jan Kolařík si musel ještě v první čtvrtině vybrat oddechový čas, aby zklidnil emoce svých svěřenců. Někteří z nich totiž nelibě nesli události z úvodu zápasu.

„Mohlo by se zdát, že utkání proběhlo hladce, ale timeout, který jsem si musel vzít, byl důsledkem nervózního a podrážděného chování týmu. Bylo tak nezbytné zasáhnout a všem vysvětlit, že takto pokračovat nemůžeme,“ hodnotil vyhrocené momenty prvního venkovního duelu ročníku kouč Jan Kolařík.

Dietos přitom od začátku dirigovali tempo a jako první také zapsali body. Po první části vedli 14:0, neměli příliš důvod k panice. Jenže nováček Šupol zjitřil emoce kvůli nesouhlasu s rozhodčím a ke klidnému rozjezdu utkání nepřispěly ani další situace na trávníku.

PORADA. Jan Kolařík si hned na začátku vybral oddechový čas (foto: Josef Štefan)

Kolaříkův oddechový čas očividně zabral, do druhé čtvrtiny už nastoupili daleko klidnější Dietos. Pohoda se brzy projevila i na výsledku, po polovině hrací doby svítilo na tabuli skóre 3:27. A to ještě nebylo od bojovníků v červených dresech všechno. Do konce střetnutí přidali dvacítku bodů navrch, Trutnovu toho příliš dalšího nedovolili a zvítězili 47:10.

„Museli jsme narychlo řešit problém v ofenzivní linii, kdy nám den před utkáním vypadl jeden ze stabilních členů sestavy, a tak za něj musel zaskočit Jakub Matějček. Ten tuto pozici nikdy nehrál a měl jen pár zkušeností z tréninků. Nutno podotknout, že svoji úlohu zvládl skvěle a to také díky pomoci svých ostřílenějších kolegů,“ chválil Jan Kolařík. „Nebyl tak poznat rozdíl a ofenzivní lajna šlapala jako dobře promazaný stroj. Nyní musíme hodit vítězné zápasy za hlavu a plně se soustředit na další utkání.“

V neděli 25. května se Šumperk Dietos představí na hřišti Liberec Titans. Najdou recept i na dalšího soka?

TRUTNOV – ŠUMPERK DIETOS 10:47 (0:14, 3:13, 0:7, 7:13)

Body: Kuruc (0:6), Kuruc (0:14), Křivohlávek (3:14), Kupka (3:20), Kupka (3:27), Vrážel (3:34), Kupka (3:41), Havlíček (3:47), Bojarský (10:47). Rozhodčí: Zouvala, Vít, Hranička, Tuinenburg. Diváci: 59.

Úvodní foto: Josef Štefan