Bavili pohledným fotbalem a v určitých fázích zápasu měli navrch. Šumperští fotbalisté z nedělního derby proti Bruntálu přesto nevytěžili ani bod. Nejdříve sice otočili nepříznivý stav 0:1 a na počátku druhé půle prchli do vedení. Jenže zbytečnou chybou o něj přišli a zanedlouho dokonce znovu prohrávali. Výsledek? Slavoj opanoval vyrovnané střetnutí pod vrcholky Jeseníků 3:2, díky tomu zůstává v nejlepší šestce divize E.

„Konečně jsem byl s předvedenou hrou spokojený, takhle bych si představoval výstavbu hry a kvalitu na balóně. Jenže hned v prvních pěti minutách si vytvoříme velké šance, které neproměníme. Tam se může zápas lámat v náš prospěch, ale bohužel, letos nedáváme ze hry skoro nic,“ hodnotil partii s Bruntálem šumperský trenér Bohdan Hecl. Narážel na dlouhodobý problém se střílením gólům, jeho mančaft trápí koncovka pravidelně. „Na druhou stranu jsme vyrobili velkou spoustu individuálních chyb, za což nás soupeř trestal. K tomu přišla další dvě zranění. Zachraňuje nás naštěstí široký kádr, nicméně po dnešku máme devět hráčů mimo.“

Hosté potrestali spálené tutovky domácích ve 30. minutě, kdy skóre otevřel Marek Kyselý. Borci ve žlutých dresech stihli ještě do přestávky srovnat trefou Jiřího Ševčíka, ovšem zároveň kvůli zranění ruky přišli o brankáře Ladislava Maxe. Toho už ve 24. minutě vystřídal Martin Kreizl, i on ještě nedávno řešil zdravotní komplikace.

Po návratu z přestávky bylo na domácí střídačce o něco veseleji. V 56. minutě i s trochou štěstěny dopravil míč z brankové čáry do sítě Milan Olejník. Šumperk měl výrazně nakročeno k první výhře na svém hřišti od dubnové parády s Opavou. Ale nepovedlo se. Rozhodčí po ruce šumperského fotbalisty ve vápně nařídil penaltu, Jan Urban ji střelou k levé tyči proměnil a na tabuli svítil výsledek 2:2.

„Dostaneme gól z ničeho, z nějaké nastřelené ruky. Nedokážu říct, jak moc ji měl náš hráč od těla, ale hlavně k takové situaci nesmí vůbec dojít. Mrzí mě to, dnes jsme byli poměrně fotbaloví,“ pokračoval Bohdan Hecl.

Příště doma: Šumperk – Přerov (26. května, 17:00)

O dělbě bodů rozhodl v 72. minutě svým druhým zásahem odpoledne bruntálský Marek Kyselý. Šumperk ještě v závěru hrací doby tlačil míče na bránu, potřetí však skórovat nedokázal. Slavoji Olympii na domácím hřišti podlehl 2:2.

Mužstvo FK Šumperk zůstává v tabulce divize E na čtrnácté příčce, s osmibodovým náskokem na Přerov. V neděli 19. května se představí na horké půdě v Havířově.

Zápis o utkání najdete zde.

FK ŠUMPERK – FC SLAVOJ OLYMPIA BRUNTÁL 2:3 (1:1)

Branky: 35. Ševčík, 56. Olejník – 30. a 72. Kyselý, 63. Urban. Rozhodčí: Bebenek – Žurovec, Krupa. ŽK: Jurásek, Bernard, Olejník, Horák – Lavrovič, Kovařík, Vitoul. Diváci: 100.

Šumperk: Max (34. Kreizl) – Neuer, Ševčík, Podhorný, Rozsíval, Nimrichtr, Jurásek (20. Malínek, od 66. Navrátil), Bernard, Olejník, Horák, Zrník. Trenér: Bohdan Hecl.