Po domácím zaváhání s konkurenčními Vikýřovicemi se fotbalisté Loučné nad Desnou vrátili zpátky do herní i výsledkové pohody. Nejprve skolili 5:1 béčko Lesnice, v sobotu 11. května si v rámci 24. kola okresního přeboru vyšlápli také na nedaleký mančaft Petrova-Sobotína. Ten sice srdnatě vzdoroval, když v závěru hrací doby zmírnil tříbrankovou ztrátu. Papírovému favoritovi však podlehl těsně 2:3 a nechal si v tabulce odskočit třetí Juventus Mohelnice.

Když dobře začnete, pak už to jde samo. Loučné nad Desnou vlil energii do žil gól Jakuba Hložánky z 8. minuty, který skóroval ještě dříve, než si někteří diváci stihli koupit občerstvení ve stánku u hřiště. Jenže z hlediska konečného skóre byla možná ještě důležitější trefa Radka Kühndela. Ten ve 42. minutě bez potíží proměnil nařízený pokutový kop a poslal Spartak do trháku 2:0.

A když brzy po startu druhé půle zvýšil na 3:0 David Hilbert, vypadalo to s Petrovem-Sobotínem hodně zle. Ne však na dlouho. Hosté v sobě totiž i za špatného stavu našli dostatek motivace a sil k útočení, což jim přineslo ovoce. V 70. minutě Václav Divín snížil na 3:1 a za chvíli to po brance stejného borce bylo už o jediný gól. A kdo ví, možná by došlo i na vyrovnání, kdyby nepřišla na řadu situace z 89. minuty.

Na obrázku může být: text

Hostující Miroslav Partisch v tu chvíli viděl od rozhodčího červenou kartu, dostal ji za zmaření zjevné gólovky soupeře, jehož v kritické situaci držel za dres. Petrov-Sobotín tím pádem dohrával v deseti, nikdo další už síť nerozvlnil a Loučná nad Desnou zvítězila po dramatickém průběhu 3:2.

Spartak zůstává v žebříčku okresního přeboru první, se čtyřbodovým náskokem před Vikýřovicemi, ty ale mají jeden duel k dobru. Petrovu-Sobotínu náleží čtvrtá příčka, přičemž mu tento víkend odskočil třetí Juventus Mohelnice (porazil 6:1 poslední Brníčko).

Zápis o utkání najdete zde.

SPARTAK LOUČNÁ N. DESNOU – SK PETROV-SOBOTÍN 3:2 (2:0)

Branky: 8. Hložánka, 42. Kühndel, 55. Hilbert – 70. a 86. Divín. Rozhodčí: Langhammer – Janků, Ondráček. ČK: 89. Partisch. ŽK: Drozd – Šabršula, Chodura, Divín. Diváci: 250.

Úvodní foto: LifeTV.cz