Na domácím hřišti nedají nikomu ani čuchnout. Po demolici Dolan (8:1) a Kralic na Hané (5:2) fotbalisté Velkých Losin bez problémů sestřelili také Želatovice, v neděli 5. května jim naložili kanára a zvítězili 6:0. Jenže fantastické výkony z vlastního prostředí většinou nedokážou zopakovat na soupeřově půdě. Naposledy klopýtli tuto středu, kdy vyrazili na trávník silného Medlova. Sokol selhal hlavně v závěru duelu.

To, co Velké Losiny předvádí před zraky svých fanoušků, může vypadat jako z říše fotbalových snů. V posledních čtyřech domácích zápasech pokaždé skórovali minimálně pětkrát, ve všech případech měl jejich sok z ostudy kabát ušitý na míru. Ofenzivní choutky borců mužstva z lázeňské obce jsou jen těžko zastavitelné. Středeční poprava Želatovic, na níž se dalšími dvěma zásahy podílel nejlepší střelec krajského přeboru Tomáš Indra, je pouze jedním z mnoha důkazů.

„Doma se nám obrovsky daří, vrátili se hráči z marodky a mužstvo pracuje,“ těšilo v rozhovoru pro LifeTV velkolosinského kouče Jiřího Míku. „Je potěšující, že jak mladí, tak starší hráči šlapou jako hodinky. Týmově to šlape, v kabině panuje skvělá nálada a chceme vyhrávat každý zápas.

Nedělní uragán bohužel přibrzdila vysoká sváteční prohra na trávníku v Medlově. I tam hrály Velké Losiny výsledkově dlouho vyrovnaný duel, závěr partie jim však protekl mezi prsty. Od 79. do 88. minuty padly do sítě hostující gólmana Dominika Hataly tři míče, z nadějně rozehraného střetnutí byla rázem jasná záležitost. Hatrrick navíc zkompletoval medlovský Michal Muzikant, jeho parta srazila Sokol Lázně 5:1.

O to důležitější mač svedou Velké Losiny v neděli 12. května dopoledne v Opatovicích. Ty totiž mají na jedenácté příčce úplně stejně bodů (29) jako desáté Velké Losiny, zápas může hodně napovědět o dalším vývoji v pořadí krajského přeboru. Sokol přitom ztrácí jen tři body na sedmý Zábřeh. Doma se znovu představí 19. května proti Šternberku.

Zápisy o utkání najdete zde.

TJ SOKOL LÁZNĚ V. LOSINY – FC ŽELATOVICE 6:0 (2:0)

Branky: 28. Zatloukal, 32. a 56. Indra, 83. a 88. Pecháček, 90. Kubíček. Rozhodčí: Slota – Brázdil, Samek. ŽK: Žídek (LOS). Diváci: 140.

FK MEDLOV – TJ SOKOL LÁZNĚ V. LOSINY 5:1 (1:0)

Branky: 56., 86. a 88. Muzikant, 21. Vrba, 79. Ryba – 61. Indra. Rozhodčí: Konečný – Kašpar, Kaňok. ŽK: Klos – Žídek. Diváci: 156.

Foto: LifeTV.cz