Sotva začala nová sezona, šumperská atletika už slaví první úspěchy. Mladý talent Jan Ristovský (na fotce v modrém) v sobotu 27. dubna na břeclavském mistrovství České republiky v běhu na 10 000 metrů vybojoval mezi juniory parádní stříbrnou medaili. V jeho kategorii měl lepší čas pouze brněnský Jan Švejnoha.

Byla to přitom Ristovského premiéra na dráhové desítce a zároveň první mistrovská medaile, což ještě umocňuje jeho úspěch. Talent z podhůří Jeseníků zvládl náročný závod po taktické stránce výborně, nechal si totiž dostatek sil na závěr a poslední kilometr díky tomu zaběhl za 3 minut a 2 vteřiny. Do cíle dorazil v čase 34:01.68, pouhých pět sekund před třetím Jiřím Brychtou.

Celkové pořadí juniorů v běhu na 10 000 metrů (zdroj: online.atletika.cz)

„Závod se běžel hodně takticky, vítěz bohužel z naší skupinky utekl hned po startu a držel se rychlejších mužů. Nicméně o druhé místo bojovalo pět kluků, na posledním kilometru se to roztrhalo a já měl naštěstí nejrychlejší finiš. Stříbrná medaile pro mě má ve finále cenu zlata,“ těšilo Jana Ristovského, který na začátku května závodil i v Itálii a Praze.

Atletickými soutěžemi se to teď bude jenom hemžit. Ještě dnes probíhá Pohár rozhlasu mladšího žactva, zítra se v Třinci rozběhne Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích. O nejdůležitějších událostech nejen ze šumperské atletiky najdete během sezony na LifeTV.cz pravidelné informace.

Úvodní foto: archiv Jana Ristovského