K vidění tentokrát nebyl příliš pěkný fotbal a netajil se tím ani domácí kouč. Jediné dva góly padly už na začátku hrací doby z ofsajdového postavení, tudíž je rozhodčí nemohl uznat. Zbytek větších příležitostí zlikvidovali připravení brankáři. Šumperští fotbalisté se po dvou venkovních kolech vrátili na vlastní hřiště, kde s týmem Dětmarovic remizovali 0:0, poněkolikáté v sezoně je trápila koncovka. Do tabulky ale berou aspoň bod.

„Mrzí mě, že na jednom z nejlepších trávníků v soutěži se hrál tak slabý fotbal,“ posteskl si šumperský trenér Bohdan Hecl. „My jsme do utkání dobře vstoupili, bylo nás plné hřiště, ale potom jsme se úplně vytratili. Nehrály nám dobře kraje a kluci byli v útlumu. Řadě hráčů to teď bohužel nelepí, například Podhornému či Nimrichtrovi, ale na druhou stranu tutové šance pálil dnes také soupeř.“

O góly přitom mohlo být postaráno hned v úvodu střetnutí. Po několika okamžicích hosté skórovali, jenže z jasného ofsajdu. A doslova o pár momentů později se podobná situace opakovala na druhé straně trávníku, ač v tomto případě panovaly o posouzení situace mezi šumperskými borci pochyby. Dětmarovice si ještě do poločasové přestávky vytvořily dvě obrovské šance z bezprostřední blízkosti brány, obě však zahodily.

„Gólman Martin Kreizl nás dnes držel v těžkých situacích nad vodou,“ pokračoval kouč severomoravského mužstva. „Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi vlažně, až postupem času se to začalo spravovat. Náznaky dobrých akcí nakonec byly, ale do finálního zakončení se hráči bohužel nedostali. Už dnes jsem udělal nějaké změny, aby i náhradníci dostali možnost, v neděli proti Bruntálu asi udělám další. Bohužel nám teď přibývají zranění, na tréninku se zranil Lukáš Horák a nevíme, jak to bude s Davidem Nízkým.“

Příště doma: Šumperk – Bruntál (12. května, 17:00)

Protože do závěrečného hvizdu gól nepadl ani do jedné sítě, zápas mezi Šumperkem a Dětmarovicemi skončil 0:0, oba celky braly po bodu. Zatímco hostům pomohl k udržení desáté pozice před Havířovem, tým z podhůří Jeseníků zůstává čtrnáctý. Heclovi svěřenci už v neděli 12. května od 17 hodin vyzvou na domácím kolbišti nedaleký Bruntál. Oplatí mu porážku z předchozího setkání?

Zápis o utkání najdete zde.

FK ŠUMPERK – SK DĚTMAROVICE 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Šimoník – Poláček, Galař. ŽK: Nimrichtr – Tomáš. Diváci: 120.

Šumperk: Kreizl – Neuer, Šumbera (72. Ševčík), Malínek (61. Nízký), Ostrovka (61. Tran Chi), Podhorný, Rozsíval, Nimrichtr, Bernard, Olejník, Zrník. Trenér: Bohdan Hecl.

Foto: LifeTV.cz