Jeden sporný moment, jeden gól a tři body pro domácí tým. Fotbalisté Písařova v rámci 21. kola III. třídy přivítali na svém hřišti desátou rezervu Postřelmova, sami přitom na trávník naskočili v pozici šestého celku pořadí. Po těsné výhře 1:0 nakonec v tabulce přeskočili Podolí, museli však dřít až do posledního okamžiku. Částečně i kvůli neuznanému gólu, o kterém jsme psali minulý týden.

Navzdory nepříznivým větrným podmínkám si na nedělní zápas III. třídy do Písařova našlo cestu sedmdesát diváků. Velká část z nich ještě stála frontu na čaj s rumem, když domácí Patrik Sopel ve 14. minutě otevřel gólový účet utkání. Hosté se v prvním poločase snažili o vyrovnání, jenže marně. Brankář Tomáš Haas byl pro domácí základním stavebním kamenem.

Druhá polovina se nesla v duchu mnoha ztracených míčů na obou stranách a pálení neuvěřitelných tutovek, a to především z kopaček písařovských borců. Útočník Jan Benda by mohl vyprávět. Tento hráč minimálně tři gólové šance z úniku na samotného brankáře neproměnil.

Branka mohla přijít aspoň po dalekonosné a nenápadné střele Patrika Sopela. Míč nejprve orazítkoval břevno Roubalíkovy svatyně, načež skončil několik centimetrů za brankovou čarou, jak prokázaly záběry LifeTV. Ani jeden ze tří rozhodčích však míč v brance neviděl a infarktový závěr tím pádem pokračoval, Sopel druhou trefu odpoledne nezapsal.

Drama nakonec zvládli lépe domácí, kteří většinu z posledních dvaceti minut strávili na útočné polovině. Zvuk kamene, který spadl ze srdce kouče domácího týmu po závěrečném hvizdu, byl slyšet nejméně v dalších pěti blízkých obcích. Písařov díky další domácí výhře v tabulce III. třídy poskočil na pátou pozici, kterou ale zatím háji pouze o příznivější skóre. Postřelmovskému béčku nadále patří desátou příčku.

Zápis o utkání najdete zde.

TJ TATRAN PÍSAŘOV – TJ POSTŘELMOV B 1:0 (1:0)

Branky: 14. Sopel. Rozhodčí: Tomášek – Růžička, Navrátil. ŽK: Jáně (POS). Diváci: 71.

Písařov: Haas – Pávek, F. Pospíšil, Ščambura, Blümel, Jílovec, Sopel (78. Kubíček), M. Pospíšil, Beran, Benda, Drobný.

Postřelmov B: Roubalík – Jáně, M. Procházka, Dittrich, Minář (68. Láník), Stoncel, Picka, Kuruc, Straka, Suchomel, A. Procházka.