Chladné nedělní počasí zapříčinilo, že na derby 1. B třídy mezi Lesnicí a Postřelmovem dorazilo, aspoň dle zápisu o utkání, pouze 150 diváků. I tak si ale všichni přítomní dlouho očekávanou partii dosyta užili. Šlo totiž o souboj prvního s druhým, přičemž domácí Lesnice mohla v případě vítězství v tabulce rivalovi odskočit na rozdíl pěti bodů. A to také udělala. Pomohly jí k tomu branky Miloslava Kobzy a Daniela Seidla.

„Po minulém výprasku v Jindřichově jsme apelovali na to, aby borci makali a vrátili se k poctivosti, která nám po předchozí sérii výher chyběla,“ hodnotil střetnutí s nedalekým Postřelmovem trenér Lesnice Jan Knobloch. „Před dnešním zápasem jsem byl obzvlášť nervózní, od středy se mi špatně spalo. Ale snažil jsem se to nedat hráčům najevo, aby byli v klidu.“

Střetnutí dvou nejlepších týmů 1. B třídy nepřineslo příliš tutových možností, ale z jedné přeci jen padl gól už v prvním poločase. Nenápadná střela Miloslava Kobzy zaplachtila až do sítě a hráči ve žlutých dresech vedli 1:0.

Postřelmov rozjel honbu za vyrovnáním až po přestávce, jenže narážel na připravenou obranu Lesnice. I proto se hosté dostávali k zakončení pouze sporadicky, brankář David Glozyga příliš práce neměl. Jeho kvality Hoškovi svěřenci otestovali až v závěru hrací doby, svých pár možností však nevyužili. A tak Sokol trestal, na konečných 2:0 upravil v 90. minutě z únikové akce Daniel Seidl.

„Chtěl bych pogratulovat Lesnici, která byla o něco šťastnější, ale zaslouženě zvítězila, protože dala dva góly,“ vzkázal soupeři postřelmovský lodivod Martin Hoško. „Ale myslím, že utkání by spíše slušela remíza. Asi nás položil smolný gól ze závěru prvního poločasu, ale celkově jsme nepředvedli optimální výkon a scházel nám pohyb,“ mrzelo ho.

Lesnice díky výhře nad rivalem vede žebříček 1. B třídy již o pět bodů, a to právě před Postřelmovem. Sokol příště pojede bojovat do Štítů, Postřelmovští doma vyzvou Žulovou. Obě utkání se hrají v sobotu 11. května od 16:30 hodin.

Zápis o utkání najdete zde.

SOKOL LESNICE – TJ POSTŘELMOV 2:0 (1:0)

Branky: 40. Kobza, 90. Seidl. Rozhodčí: Šteier – Straka, Brokeš. ŽK: Balvín, Topitsch – Špička, Dus, Nýdecký, Winkler. Diváci: 150.

Lesnice: D. Glozyga – Balvín, Vašíček, Lejsal, Jarmar (79. Faulhammer), Topitsch (88. Jurka), Smyčka, Kobza (87. Seidl), Němec, J. Glozyga (71. Barvíř), Roubalík.

Postřelmov: Arbeit – Špička, Jáně (46. Mičunda), Blaťák, Dvořák, Dus, Krátký (78. Janků), Picka, Nýdecký, Wiesener, Winkler (69. Vít).