Velká akce, kterou zástupci šumperské gymnastiky vyhlíželi několik měsíců. V sobotu 27. dubna Gymnastický klub Šumperk uspořádal již pětadvacátý ročník tradičního Memoriálu Petry Urbáškové, tentokrát proběhl v tělocvičně na Základní škole Sluneční. Domácí svěřenkyně tam posbíraly individuální cenné kovy, ale vyšla jim také soutěž družstev. Z ní si trio Hermannová, Machytková a Peterková odneslo zlaté medaile.

Na závod dorazily gymnastky nejen z České republiky, ale i ze Slovenska. „Závod si získává čím dál větší oblibu, díky sponzorům si každý odvezl něco na památku. V tělocvičně se představilo 85 závodnic a soutěžilo se ve trojboji – kladina, bradla a prostná,“ upřesnila trenérka klubu GK Šumperk Jana Žandová.

V nejmladší kategorii (ročníky 2011 a mladší) na druhé místo dosáhla Markéta Hermannová, pátá byla Ivana Svobodová, devátá Kristýna Křesinová, třináctá Eliška Langerová, patnáctá Adéla Keclíková, osmnáctá Klaudie Ďulíková a devatenáctá Adriana Směšná.

Černý den favoritky i zlatý pohár

V kategorii 2010 se představila jediná šumperská závodnice, a to Tereza Langerová, která obsadil třináctou příčku. Mnohem úspěšnější byly ročníky 2009. Talentovaná Lenka Machytková vystoupila na nejvyšší stupínek, třetím místem ji doplnila kamarádka Michaela Janků. Po nezdaru na kladině brala pomyslnou bramborovou medaili Jitka Machytková.

„I ročníkům 2008 to zacinkalo,“ těšilo Žandovou. „Třetí skončila Marie Paraska, její sestra Anička byla čtvrtá, osmá pak Amélie Diňová a patnáctá Rozálie Bruštíková. V kategorii 2007 však GK Šumperk prožil černý den, jelikož Kateřina Friedlová neunesla tíhu favoritky. Na domácí půdě po nezdaru na bradlech brala páté místo. Vše napravila Klára Peterková (2006), která si odvezla s téměř dvoubodovým náskokem před druhou závodnicí zlatý pohár.“

SPOLEČNĚ. Šumperské gymnastky za sebou mají úspěšnou domácí soutěž

V soutěži družstev získal klub GK Šumperk zasloužené zlaté kovy. Domácí vítězství zajistila sestava ve složení Hermannová, Lenka Machytková a Peterková. Na třetím místě je doplnila trojice Svobodová, Janků a Hvižďová.

Foto: GK Šumperk