Desáté kolo futsalového krajského přeboru mělo na programu hned čtrnáct zápasů. Ale ne náhodou jsme si k návštěvě vybrali zrovna sobotní partii mezi Popeláky Šumperk a Slavojem Šumperk. Týmy spolu již na podzim sehrály vyrovnané střetnutí (skončilo 3:3) a dramatická byla i jejich odveta na umělé trávě v prostorách Tyršova stadionu. Popeláci si jako favorit a vedoucí mančaft tabulky tvořili více šancí, jenže ve druhé půli přišli o všechny body a radoval se Slavoj. Ten zvítězil těsně 3:2.

„Fotbalově na tom Popeláci byli lépe než my, těžili z brejků. Ale nám to pak vyšlo, dali jsme rychlé góly, díky kterým se nám podařilo dostat do vedení. Hodně kvalitní utkání o vrch tabulky,“ hodnotil souboj hráč Slavoje a střelec rozhodujícího gólu Martin Uvízl, kterého diváci a fanoušci dobře znají i z velké kopané.

Byli to Popeláci, kdo v prvních minutách diktoval tempo hry, ovšem tři velké tutovky spálili, dokonce dvakrát nastřelili tyč. A následně je soupeř potrestal. Z minima vytěžil maximum, po trefách Koláře s Kužílkem vedli po úvodním poločase 2:1. Pak sice náskok prohospodařili, ale brzy si jej vzali zpátky, už o něj nepřišli. Slavoj vyhrál důležité utkání 3:2.

„Prohráváme si to sami,“ posteskl si zkušený hráč Popeláků Viktor Mošonec. „Máme šance a netrefíme bránu. Ale takové zápasy k futsalu patří, nemůžeme pořád vyhrávat. Musíme se teď v dalších zápasech kousnout, jinak nám postavení na první příčce proteče mezi rukama,“ tušil správně.

Pro Popeláky úspěchem neskončil ani druhý sobotní mač na stejném místě, s Vichrem Šumperk pouze remizovali 3:3. Radost z dalšího měření sil neměl ani Slavoj, ten Vichru dokonce podlehl 0:3. Zbylá utkání 10. kola krajského přeboru jsou na programu ještě dnes (v neděli 5. května).