Nejprve se nováčkům v sestavě klepala kolena mírnou nervozitou, ale pak za to vzali jako uragán. Američtí fotbalisté Šumperk Dietos i díky nim v neděli 28. dubna na úvod třetiligové sezony srazili rezervu týmu Brno Sígrs jednoznačně 35:0 a úspěšné tak vykročili za vysněným titulem. Ne všechny momenty na hřišti však působily úsměv na rtech. Borci jak z jedné, tak i z druhé strany barikády utrpěli zranění, šumperský hráč dokonce musel do nemocnice.

Šumperští partii s Brňany kontrolovali od prvního do posledního okamžiku, soupeře za celou hrací dobu téměř k ničemu nepustili. První body ročníku pro Dietos zajistil na sklonku úvodní čtvrtiny zkušený Jaroslav Dus, který v touchdownu proměnil přihrávku na 32 yardů, po něm bodoval také Šupola. Parádní začátek bohužel brzy pokazilo zranění šumperského ofenzivního lajnaře Františka Kubíka, jenž odcházel ze hřiště za asistence spoluhráčů, ještě v neděli podstoupil operační zákrok.

BOLEST. František Kubík musel po zranění na operaci do nemocnice (foto: dietos.cz)

A tím zúžení sestavy ze zdravotních důvodů neskončilo. Ve druhé čtvrtině kvůli zranění odstoupil také běžec Jan Šmíd, trenérovi Janu Koláříkovi tak rázem ze soupisky vypadly dva hrací kameny. Ale na průběhu střetnutí se tato skutečnost nepodepsala. Dietos ve zbývající části duelu ještě více přitopili pod pomyslným kotlem, skóre postupně vyšponovali na jednoznačný stav 35:0 a závěr mohli dohrát v klidu. Velkou zásluhu na tom měla pevná šumperská obrana, která zachytila řadu soupeřových přihrávek.

Šumperk Dietos v zahajovacím klání sezony 2019 na domácí půdě zdolali rezervu Brno Sígrs 35:0 a mají první body do tabulky. Už v neděli 5. května vyrazí o další zisk bojovat před tribuny Trutnov Rangers.

Kompletní rozpis utkání Dietos najdete zde.

„Začátek utkání přinesl přesně to, čeho jsem se obával, tedy že na nováčky sedne nervozita. Potvrdilo se to nezachycenými jasnými míči a navíc i ztraceným míčem, který náš nový runningback neudržel a daroval soupeři. Naštěstí se kluci po úvodním touchdownu uklidnili a začali míče chytat. Zvláště pak Matěj Vrážel několikrát při třetím downu zachránil celý útok,“ chválil kouč Jan Kolařík jednoho z nováčků. „Musím vyzdvihnout diváky, kteří i přes malinko nevlídné počasí dorazili v hojném počtu a byli úžasní,“ dodal jedním dechem.

ŠUMPERK DIETOS – BRNO SÍGRS 2 35:0 (13:0, 6:0, 16:0, 0:0)

Body: Kuruc (7:0), Kupka (13:0), Kuruc (19:0), SAF 21:0, Kuruc (29:0), Vomlel (35:0). Rozhodčí: Klimeš, Polák, Piskačová, Šlesingerová. Diváci: 132.

Fotogalerii z utkání najdete zde.

Úvodní foto: dietos.cz