Už při výstupu z auta na parkovišti jste cítili, jak se okolím line vůně klobás a čerstvě ugrilovaného masa. Do toho panovalo příjemné počasí prvního květnového dne, které přímo vybízelo k trávení odpoledne mimo domov. Zkrátka podmínky jako stvořené pro fotbalovou podívanou. V Bratrušově jich využily tři stovky diváků, ti na místní hřiště proudili už necelou hodinu před výkopem. Na jediné sváteční klání okresního přeboru dorazila kromě domácích příznivců i řada podporovatelů Vikýřovic, kteří byli po závěrečném hvizdu šťastnější. Hosté totiž zdolali urputný Bratrušov těsně 2:1.

Takhle nějak vypadá idylka fotbalu v nejnižších českých fotbalových soutěžích. Dobré občerstvení, čepované pivo, spousta pravidelných návštěvníků a na hřišti týmy, které kopanou berou spíše jako zábavu než pracovní povinnost. A do toho občasný pokřik nespokojeného diváka na rozhodčího či soupeřova hráče, jenž zrovna předvedl zákrok na hranici pravidel. Člověku hned oživly vzpomínky na populární seriál Okresní přebor režiséra Jana Prušinovského.

Ale už k samotnému střetnutí. Do něj jako papírový favorit naskočily Vikýřovice, jelikož stráží druhou příčku tabulky, brzy mohou pomýšlet i na první místo. Jenže byl to Bratrušov, kdo odstartoval ve svižném tempu a tvořil si první střelecké pokusy. Všechny z nich lapil brankář Koukola, čímž uklidnil spoluhráče před sebou a nabudil je k lepšímu výkonu. Ten se dostavil ještě před přestávkou a vynesl hostům vedení. Ve 33. minutě soupeřovu obranu přelstil nejlepší střelec soutěže Jiří Uvízl, přesnou ranou otevřel skóre.

Bratrušov každopádně nic nezabalil. Ve druhé půli sice neměl herně navrch, s vypětím všech sil však tlačil míče na bránu z každé možné pozice. Marná sláva. V 70. minutě Vikýřovice zabraly, zásluhou Lukáše Kováče prchly do trháku 2:0 a umenšily domácí šance na bodový zisk. Borcům v modrých dresech dodal svou trefou těsně před koncem naději Antonios Cakirpaloglu, ale nic dalšího Bratrušovští nestihli. Ačkoli proti favoritovi předvedli sympatický výkon, odešli z trávníku poraženi.

Aktuální tabulka okresního přeboru (is.fotbal.cz)

Sokol Vikýřovice má díky vítězství za tři body na dosah první příčku okresního přeboru. Bratrušov naopak nevyužil příležitost poskočit mezi nejlepší pětici soutěže.

Zápis o utkání najdete zde.

TJ Sokol Bratrušov – TJ Sokol Vikýřovice 1:2 (0:1)

Branky: 88. Antonios Cakirpaloglu – 33. Jiří Uvízl, 70. Kováč. Rozhodčí: Trávníček – Tomášek, Ondráček. ŽK: Lipka, Bartoš – Zatloukal. Diváci: 300.

Bratrušov: Blahák – Štrpka, Turek, Jordan Cakirpaloglu (38. Málek), Vamvakaš, Prucek, Demeter (71. Heger), Antonios Cakirpaloglu, Kašpar (55. Belko), Lipka, Bartoš (69. Žižka). Trenér: Bořivoj Bartoš.

Vikýřovice: Koukola – Zatloukal, Křepelka, Trunkát, Kužílek, Žalman, Macek (83. Kovalec), Jiří Uvízl, Kováč, Martin Uvízl, Bílek. Trenér: Jiří Silný.