Tři, dva, jedna .. a jedem! V sobotu 27. dubna se ve Velkých Losinách opřely do pedálů desítky malých i dospělých cyklistů a cyklistek. Všichni dorazili v době kolem oběda na místní fotbalové hřiště, aby tam odstartovali do devátého ročníku závodu horských kol Velká cena Velké Losiny 2019. Ještě předtím si soutěžení na kolech užili i nejmenší jezdci, ti svedli souboj na vlastní krátké trati. Hlavní závod pak symbolicky opanoval jeho hlavní pořadatel Robert Navařík. „Samozřejmě se vždycky hecujeme, ale naše závody jsou také o tom, že si pak sedneme k pivu a o všem si povykládáme,“ řekl v rozhovoru vítěz oblíbené akce.

Jak už to tak bývá, hlavní pozornost byla upřena hlavně na mužské a ženské kategorie. Ale velkou váhu tentokrát měly i výsledky mládežnických počínání. Nejlepší junioři, kadeti a starší žáci totiž bojovali o nominaci na červnovou olympiádu dětí a mládeže, která proběhne v Liberci. „Na závod do Losin přijeli trenéři z olomouckého svazu cyklistiky, ti si nejlepší mladé cyklisty vyberou a dají jim šanci zúčastnit se olympiády,“ doplnil Robert Navařík.

Velká cena Velké Losiny je mimochodem součástí seriálu Šumperský pohár horských kol, který se skládá ze dvanácti závodů. Druhý je na programu v neděli 12. května v Rýmařově (XC Rýmařov 2019). „Při dnešní bohaté nabídce seriálů cyklistických závodů je problém najít volné termíny, abychom si s pořadateli navzájem nelezli do zelí. Ale cyklistů je v Česku hodně, takže každý si najde to svoje,“ dodal Navařík.

Celý program Šumperského poháru 2019 (zdroj: spmtb.cz)

Kompletní výsledky závodu dle jednotlivých kategorií najdete zde. LifeTV je hrdým mediálním partnerem Velké ceny Velké Losiny 2019.

Foto: Martin Schwarz, video: Vladimír Minář