Bývalý brankář šumperských Draků Tomáš Štůrala už v příštím ročníku neoblékne dres extraligového klubu PSG Berani Zlín, jehož barvy hájil několik sezon v mládežnických kategoriích a později i v mužské. V pondělí o tom informovaly oficiální webové stránky zlínské organizace. Zatím není jasné, kde čtyřiatřicetiletý odchovanec novojičínského hokeje podepíše novou smlouvu.

„Dosavadní dlouholetá dvojka Tomáš Štůrala bude působit v jiném klubu,“ stojí ve zprávě na webu hokej.zlin.cz, na konkrétnější informace si ještě musíme počkat.

Zkušený hokejový gólman za sebou má angažmá v řadě klubů, extraligový Zlín jej totiž v rámci střídavých startů či hostování posílal na zápůjčku do Třebíče, Přerova a naposledy Prostějova. Berani jej takto v období 2010/2011 poskytli i Drakům. Štůrala pod vrcholky Jeseníků od začátku předváděl nadprůměrné výkony, díky tomu se rychle stal oblíbencem šumperského publika. Konec v modro-žlutém dresu ohlásil po ročníku 2013/2014, kterou odchytal s průměrem 3,14 obdržených gólů na zápas a procentuální úspěšností 91 procent.

Statistiky Tomáš Štůraly v posledních sezonách (zdroj: eliteprospects.com)

V posledních letech se extraligový šampion z roku 2014 nedostával do brankoviště ani zdaleka tak často, jak by se na maskovaného muže jeho kvalit slušelo. Prakticky nepřetržitě kryl záda zlínským jedničkám, ať už to byl další někdejší Drak Libor Kašík nebo Jakub Sedláček.

Za uplynulé čtyři ročníky nikdy neodchytal v základní části více než 15 utkání, v hokejové sezoně 2017/2018 to byla pouhá čtyři střetnutí. V zápasech play-off dostal od rozloučení v Šumperku příležitost sedmkrát, a to většinou do modrého půlkruhu naskočil až v průběhu špatně rozehrané partie. Je tedy možné, že Štůrala přijme i nabídku z nižší soutěže, kde však dostane více prostoru ukázat svůj um.

Tomáš Štůrala kromě výše zmíněných klubů nastupoval i za Nový Jičín, Jindřichův Hradec, Pelhřimov, Vsetín, Uničov a Vrchlabí.

Úvodní foto: Jan Pavlíček (bkboleslav.cz)