Přestože se při poslední dubnové sobotě ochladilo a pofukoval studený vítr, na fotbalové derby v Loučné nad Desnou zavítalo přes tři stovky diváků. Není divu, jelikož domácí tým, před začátkem utkání s dostatečným náskokem vedoucí mančaft okresního přeboru mužů, přivítal druhý a navíc geograficky nedaleký Sokol Vikýřovice. A bylo na co koukat. Spartak vyhrál první půli 1:0 a kráčel za dalším tříbodovým ziskem. Jenže závěr duelu zaspal, třikrát inkasoval a padl 1:3.

Prakticky po celou hrací dobu na hřišti jiskřily emoce. Ať už to bylo z důvodu sporných zákroků (už v prvním poločase podstoupili ošetření fotbalisté z obou stran barikády) nebo jiných nesrovnalostí. Gólový účet střetnutí dvou nejlepších výběrů okresního přeboru pak ve 41. minutě otevřel domácí Jakub Hložánka, jenž Loučné zajistil radostný odchod na přestávku.

Aktuální tabulka okresního přeboru mužů (zdroj: is.fotbal.cz)

Návrat zpátky na trávník měli oblíbenci většiny přítomného obecenstva podstatně horší. Po ukázkově zahrané standardce v 52. minutě nejprve na 1:1 vyrovnal vikýřovický Martin Uvízl. Brzy nato, po dalším sporném zákroku před bránou Loučné nad Desnou, dokonce Sokol utekl do vedení 2:1, prosadil se Lukáš Kováč.

Dvě chyby v krátkém časovém rozmezí mohly borce ve žlutém pořádně mrzet, jelikož ztrátu nedohnali, leč možností měli dostatek. Asi čtvrthodinu před závěrečným hvizdem unikali dva hráči Loučné sami na brankáře, ale vlastní nešikovností tutovku spálili. V 90. minutě navíc skóre na konečných 1:3 upravil Martin Macek a Vikýřovice mohly slavit veledůležitou výhru. I když zůstávají druhé, díky vítězství se svému sokovi v tabulce přiblížily na rozdíl čtyř bodů, přičemž ještě mají jeden zápas k dobru.

Zápis o utkání najdete zde.

TJ Spartak Loučná nad Desnou – TJ Sokol Vikýřovice 1:3 (1:0)

Branky: 41. Hložánka – 52. Uvízl, 58. Kováč, 90. Macek. Rozhodčí: Zbožínek – Profous, Provazník. ŽK: Žejdlík, Drozd – Trunkát, Macek, M. Uvízl, Kováč, J. Uvízl, Kužílek. Diváci: 315.

Foto: Martin Schwarz