Pořadí na špici futsalového krajského přeboru se po prvním jarním kole nemění. Tabulce nadále vévodí šumperští Popeláci, kteří o víkendu srazili 5:0 Rapotín a stejný výsledek zapsali z důvodu kontumace i s týmem FC Bukovice. Na stoprocentní výkony úhlavního rivala dokázal zareagovat Semtex, který poskočil na druhou příčku, ačkoli jeho duely měly dramatický průběh. Pozitivně překvapili kopřivničtí kanárci, na poslední stupínek spadl Powermen Mohelnice.

Osmé kolo přeboru Olomouckého kraje ve futsale potvrdilo jediné: v boji o titul to bude ještě hodně napínavé. Semtex na první Popeláky pořád ztrácí jen tři body, avšak nechybělo moc a lídr pořadí mohl odskočit do trháku. Semtex, jemuž tentokrát chyběl nejlepší střelec Libor Demeter a také brankářská jednička, si totiž zahrával v utkání proti Úsovsku s ohněm.

Vedl nad ním už 3:0, ale ve druhém poločase náskok kompletně prohospodařil. Ke svému štěstí zvládl lépe závěrečnou pětiminutovku, během níž dvakrát udeřil a zvítězil 5:3. Nic lehkého šumperský výběr nečekalo ani proti Mohelnickým, i s nimi přišli o slibný náskok (konečný výsledek 6:4 pro Semtex). Ale celkově může být mančaft v oranžových dresech spokojen, zaznamenal posun ze čtvrtého místa na druhé.

Kompletní výsledky 8. kola (zdroj: futsal.fotbal.cz)

Zatímco v nejvyšších patrech žebříčku došlo jen k menším novinkám, zajímavě se zamotává situace na chvostu soutěže. Devátý a třináctý tým tabulky od sebe dělí pouhých šest bodů, takže pomyslného Černého Petra si stále může vytáhnout kdokoli. Již tak našlapané pořadí ještě více promíchal Dlouhomilov. Ten sice dostal výprask 1:10 od Postřelmova, ale poradil si s ambiciózním Vichrem Šumperk (3:2).

Budeme-li hledat pomyslného vítěze a poraženého kola, dostaneme poměrně jednoznačnou odpověď. Výborné výkony podali Kanárci Kopřivná, jež srazili Fit Úsovsko (2:1) i Powermen Mohelnice (4:2). Naopak nejvíce ostrouhalo právě Úsovsko, které po porážkách od Kopřivné a Semtexu musí na první jarní body minimálně pár dní počkat.

Aktuální tabulka soutěže (zdroj: futsal.fotbal.cz)

V příštím kole (proběhne v sobotu 27. a neděli 28. dubna) se bude na hřištích pořádně jiskřit. V Kopřivné na sebe mimo jiné narazí první Popeláci a druhý Semtex, svedou spolu jeden z nejdůležitějších zápasů jarní části ročníku.

Úvodní foto: Semtex Šumperk