Osmatřicet hráčů a hráček z blízkého okolí Šumperka i dalších částí republiky se sjelo v pátek 19. dubna na prestižní turnaj ve stolním tenise do Postřelmova. Klání nazvané O pohár starosty dalo příležitost účastníkům se zkušenostmi po divizní kategorii, ale i bojovníkům z nižších úrovní tohoto sportu. Součástí celodenní akce byla také čtyřhra. Hlavní soutěž nakonec ovládl a z celkového vítězství se radoval teprve šestnáctiletý Lukáš Veigl z KTS Jeseník, který po napínavém finále přebral nejcennější trofej.

Turnaj pořádal oddíl stolního tenisu TJ Postřelmov, svými proslovy jej v 9 hodin ráno zahájili zástupci postřelmovského klubu a starosta obce Jiří Pumprla.

Šestnáctiletý Lukáš Veigl (uprostřed) zvládl finálové drama lépe než Radovan Píša (vlevo)

Pravděpodobně největší drama přineslo finále hlavní soutěže. Pozdější vítěz Lukáš Veigl totiž prohrával s urputným zástupcem pražského klubu Ellizza Radovanem Píšou už 0:2 na sety, nicméně nehodil flintu do žita a na poslední chvíli zabral. Soupeře dotáhl až do pátého setu, ve kterém Píšu zdolal těsně 13:11.

Nižší (krajskou) soutěž pak vyhrál Tomáš Surýnek z oddílu TJ Slavia Kroměříž, a to před šumperským Lukášem Müllerem a týmovým kolegou Vítem Dvořákem. Čtyřhru opanovala dvojice Michal Janík – Jan Beneš, kteří hájili barvy Sokolu Ondratice. Druzí skončili Vlastimil Honemann a Lukáš Veigl z Jeseníku, třetí Stanislav Zádrapa (Sokol Nový Malín) a Radovan Píša (TTC Ellizza Praha).

Výsledky – hlavní soutěž

Lukáš Veigl (KTS Jeseník)

Radovan Píša (TTC Ellizza Praha)

Jan Beneš (Sokol Ondratice)

Výsledky – okresní a krajská soutěž

Tomáš Surýnek (TJ Slavia Kroměříž)

Lukáš Müller (TTC Šumperk)

Vít Dvořák (TJ Slavia Kroměříž)

Výsledky – čtyřhra

Michal Janík, Jan Beneš (Sokol Ondratice)

Vlastimil Honemann ml., Lukáš Veigl (KTS Jeseník)

Stanislav Zádrapa, Radovan Píša (Nový Malín, Ellizza Praha)

Foto: pořadatelé turnaje O pohár starosty Postřelmova