Nedřeli jen pro tým, ale také pro kouče. Kdyby hráči FK Šumperk v nedělní domácí partii selhali, trenér Bohdan Hecl by skončil. Jenže nic takového bojovníci ve žlutých dresech nepřipustili. Favorizovaný a do té doby vedoucí celek z Opavy sice nepřehrávali a na hřišti museli potit krev do posledního okamžiku. Dřina se však vyplatila. Béčko slezského klubu srazili těsně 1:0, a to zásluhou proměněné penalty z 27. minuty. Šumperk tak zapsal první jarní vítězství!

Paradoxně v utkání, ve kterém by šumperský divák úspěch svého výběru očekával nejméně. Opava v divizi válcuje jednoho soka za druhým, přetahuje se se Slavičínem o vedoucí pozici žebříčku a v prvním vzájemném střetnutí (8. září) rozstřílela tým z podhůří Jeseníků 5:0. Tentokrát to ale byla úplně jiná písnička.

Domácí od prvního výkopu sváděli tuhý boj o každý míč, nepřibrzdilo je ani zranění Jiřího Bernarda hned z 1. minuty. Ten na chvíli opustil hřiště, ale za chvíli byl zpátky s obvazem na ruce a odhodláním pomoci mančaftu v cestě za body. A pomáhal skvěle. Šumperku nejprve na sklonku 24. minuty zatrnulo, když Slezané nastřelili tyč Krezilovy brány. O pár okamžiků později už se ale na druhé straně hrací plochy radoval.

Po faulu hostů v pokutovém území rozhodčí nařídil penaltu, tu střelou k pravé tyči bez zaváhání proměnil zkušený Filip Rozsíval. Ještě nevěděl, že vstřelil rozhodující gól dopoledne a že zajistil veledůležitou výhru.

Urputné bránění výsledku

Již během první půle investoval tým z podhůří Jeseníků spoustu energie do kvalitní obranné hry, to ovšem netušil, co jej čeká po přestávce. Opava ukázala, že nehodlá nic zabalit a podstatnou část druhého poločasu trávila s míčem na šumperské polovině. Jenže fotbalový um jí nestačil. Svěřenci Bohdana Hecla nevypustili žádný souboj, i řada mladých tváří ve žlutém trikotu předvedla heroický výkon. Podařený debut například prožil Daniel Šumbera. Šumperku navíc výrazně pomohlo vyloučení Filipa Součka v 76. minutě, slezský mančaft dohrával v deseti.

Příště doma: Šumperk – Dětmarovice (8. května, 16:30)

Na gól se nakonec Opava nezmohla. Naopak ještě v samotném závěru zápasu dvakrát zahrozili Šumperští, čímž si vytvořili jediné dvě výrazné šance druhé půle. Na výhru to stačilo! Šumperští fotbalisté nečekaně porazili zálohu Slezského FC 1:0 a dosáhli na první výhru po zimní přestávce. Nejen že tím zachránili flek na střídačce Bohdanu Heclovi, ale hlavně učinili důležitý krok ke zlepšení v příštích kolech. Žluto-modré celý duel držel nad vodou nadprůměrně chytající brankář Martin Kreizl. V tabulce divize E odskočili předposlednímu Přerovu na rozdíl šesti bodů.

„Nebudu dělat tajnosti. Kdybychom dnes prohráli, tak bych skončil a změnil by se trenér,“ prozradil po zápase v rozhovoru pro LifeTV kouč Bohdan Hecl. „Kluci za dobrým výsledkem šli, v prvním poločase jsme měli i více šancí. Ze hry ale nedáváme góly, jsme trošku neklidní a myslím, že to souvisí s postavením v tabulce. Ve druhém poločase hráči umírali na kondici, ale i tak zaslouží velkou pochvalu,“ dodal.

Zápis o utkání najdete zde.

FK ŠUMPERK – SFC OPAVA B 1:0 (1:0)

Branky: 27. Rozsíval (penalta). Rozhodčí: Havlín – Voneš, Novák. ČK: Souček (OPA). ŽK: Bernard – Radič, Helebrand, Souček, Dybal. Diváci: 190.

Šumperk: Kreizl – Neuer, Šumbera (72. L. Horák), Ostrovka, Podhorný (82. Navrátil), Rozsíval, Nimrichtr, Nízký (78. Malínek), Bernard, Olejník, Zrník. Trenér: Bohdan Hecl.