Na letní přestávku půjdou s dobrou náladou. Šestou příčku v tabulce Olomoucké ligy sice starší žáci florbalového Asperu Šumperk nevylepšili, ale závěrečné dvě partie sezony jim vyšly parádně. V sobotu 13. dubna v Mohelnici nejprve uhráli nečekanou remízu s favorizovaným sokem FBS Olomouc A, aby v dalším utkání zapsali jednoznačné vítězství 4:1 nad Lipníkem. „Skončili jsme na 6. místě, což vzhledem k věkovému průměru našeho týmu považuji za úspěch,“ měl radost trenér chlapců Petr Matěj.

Na začátku to přitom vypadalo na debakl. Mladíci Asperu prohrávali s Olomoucí zhruba v polovině hrací doby už 3:0, soupeř je měl na lopatě. Pak ovšem přišlo vzepření. Šumperk díky trefám Macáka, Svobody a Kubíčka dohnal ztrátu, navíc další góly neinkasoval a těšil se z remízového výsledku 3:3. Ten nadělal FBS Olomouc pořádné starosti, protože i kvůli částečné ztrátě s Asperem Hanáci nedosáhli na vytouženou druhou příčku.

Na obrázku může být: 29 lidí, smějící se lidé, stojící lidé
Společná fotografie starších žáků Asperu po turnaji v Mohelnici (foto: Asper Šumperk)

„Věděl jsem, že můžeme překvapit, byť byl favorit utkání jasný. Od začátku jsme dbali na to, aby obě první formace nastupovaly proti sobě, což nám vycházelo prakticky celý zápas. Kluci odehráli pravděpodobně nejlepší zápas v sezoně, v porovnání se soupeřem jsme určitě byli odhodlanější a hladovější. Troufnu si tvrdit, že od poloviny zápasu jsme byli i opticky lepším týmem a jen škoda, že se nám nepodařilo v poslední minutě dokonat obrat,“ hodnotil povedené střetnutí kouč Petr Matěj.

FBS OLOMOUC – FBC ASPER ŠUMPERK 3:3 (2:0, 1:1, 0:2)

Branky a asistence: 11:18 Ambrož, 11:23 Jelínek, 20:20 Jelínek (Waic) – 21:26 Macák (Flašar), 28:03 Svoboda (Jarmar), 33:49 Kubíček. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Rozhodčí: Holan, Havlena.

Konečná tabulka Olomoucké ligy starších žáků (zdroj: florbal-sumperk.cz)

Lipník dostal čtyřku

Proti Olomouci starší žáci Asperu na výhru nedosáhli, avšak proti dalšímu soupeři už slavili. FBC Lipník srazili jednoznačně 4:1, přičemž třikrát skórovali do 10. minuty. Pak sice mírně podcenili prostřední část, ale jejich výsledek to výrazně neohrozilo. Dvakrát skóroval Svoboda, jednou Kubíček s Černohousem a Severomoravané křepčili radostí po úspěchu v základní hrací době.

„V celkové tabulky jsme tak skončili na 6. místě, což vzhledem k věkovému průměru našeho týmu považuji za úspěch, byť jsme v průběhu sezóny mohli získat o takových 10 bodů navíc,“ pokračoval Matěj. „Na druhou stranu jsme některé zápasy mohli i ztratit. Uvidíme, jak moc se zlepšíme do další sezóny. Tým opustí jen čtyři kluci, kteří míří do dorostenců.A také bude zajímavé sledovat, jak se stávající starší žáci poperou s konkurencí uvnitř týmu, do kádru jim totiž přijde celá řada šikovných spoluhráčů.“

FBC LIPNÍK – FBC ASPER ŠUMPERK 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Branky a asistence: 27:14 Tamborský – 02:42 Černohous (Jarmar), 07:38 Svoboda (Černohous), 09:08 Svoboda (Jarmar), 25:00 Kubíček (Svoboda). Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Rozhodčí: Havlena, Holan.

Ilustrační foto: FbC Asper Šumperk