Malí, velcí, mladí i věkově pokročilí. Ti všichni se ve středu 10. dubna účastnili letošního čtvrtého dílu Chlapáckých běhů, který se konal v Bludově pod názvem Bludovský kros. Již 31. ročník této události absolvovalo 225 závodníků, což jen potvrdilo, že o tradiční běžecký seriál je velký zájem i v roce 2019. Níže se můžete podívat, jak Bludovský kros svými objektivy zachytili fotografové Jana Heclová a Petr Miča.

Co se medailových umístění v hlavním závodu týče, k žádnému překvapení nedošlo. První místo ukořistil jeden z hlavních favoritů Ondřej Jílek, který cílem proběhl v čase 23 minut a 16 vteřin a zároveň potvrdil vedoucí postavení v celkovém žebříčku Chlapácky běh 2019 i v tzv. Superžebříčku. Druhé místo z trasy dlouhé 6500 metrů bral se značným odstupem Jiří Málek, třetí skončil Jakub Jílek. Mezi ženami dopadla nejlépe Veronika Drtilová.

Takto vypadala trasa Bludovského krosu (zdroj: chlapak.cz)

Kompletní výsledky Bludovského krosu najdete zde.

V měření sil malých bojovníků, tedy v závodě Bludovsý kros – prcek, zdolal trať v nejrychlejším čase Tadeáš Küchsner ze šumperské atletiky (čas 9 a 56 vteřin), on a jeho vrstevníci měli za úkol uspět na trase dlouhé 2400 metrů. Küschner, stejně jako mezi dospěláky Ondřej Jílek, vede dětský žebříček.

Kompletní výsledky Bludovského krosu (prcek) najdete zde.

Chlapácké běhy napíší pátý příběh už ve středu 17. dubna, tentokrát u zámku v Loučné nad Desnou dojde na závod Parkový běh na 7630 metrů. Zúčastnit se můžete i vy, podmínky účasti a další detaily najdete na webu www.chlapak.cz.

Foto: Jana Heclová, Petr Miča