Mohelnický fotbal po předloňské a mediálně propírané aféře, týkající se sázení na výsledky některých utkání, znovu vzkvétá. Před necelým rokem klub převzalo kompletně nové vedení, odešla i řada hráčů a pozitivní výsledky se dostavily velmi rychle. Tradiční organizace najednou dělá dobrý dojem jak na hřišti při zápasech krajského přeboru, tak děním v zákulisí. „Jednou ze zásadních věcí bylo zdárné dokončení etapy propojení a zateplení tribun mohelnického fotbalového stadionu,“ sdělil mimo jiné předseda Jiří Rousek.

Vraťme se na chvíli v čase.

Je jaro 2018. Mohelnice ve třetí lize prohrává jeden zápas za druhým, soupeři na její hřiště jezdí takřka pro jisté body a sestup do nižší soutěže vypadá víceméně jistě už v polovině druhé části ročníku. Někteří bývalí členové a hráči jsou podezřelí v kauze sázení na výsledky utkání. Nikdo neví, jakou bude mít fotbal ve městě podobu a kdo se jej chopí. Příznivcům dává naději květnové zvolení nového výkonného výboru FK Mohelnice. Tým nakonec opravdu sestupuje z Moravskoslezské fotbalové ligy a brzy oznámí, že nenastoupí do divize, nýbrž o dvě soutěže níže do krajského přeboru.

Střih.

Je jaro 2019. Mančaft ve fialových dresech pravidelně vítězí, patří mezi nejlepší pětku krajského přeboru a z velké části využívá vlastní odchovance. Kapitán a hrající trenér Roman Kuba se navíc řadí k nejlepším střelcům soutěže (k dnešnímu dni 18 gólů). Kolem týmu panuje dobrá atmosféra, stejně tak na tribunách a v zákulisí. Nové i zkušené tváře mohelnického fotbalu dělají vše pro to, aby nakrknuté diváky dostali zpátky na tribuny a aby jim ukázali, že chodit ve městě na fotbal má smysl.

STŘELEC. Hrající trenér Mohelnice Roman Kuba je i na jaře ve formě (foto: FK Mohelnice)

Řada novinek nejen pro diváky

„V návaznosti na naše úvodní prohlášení z června 2018 jsme ukončili spolupráci s čínským investorem a postupně uhradili všechny závazky klubu,“ uvedl mimo jiné v tiskové zprávě na klubovém webu předseda FK Mohelnice Jiří Rousek. On a další loni zvolení členové se od „sázkařské minulosti“ svých předchůdců už dříve distancovali, teď se snaží zalepit poslední rány, zjevně úspěšně.

Příští utkání: FK Mohelnice – FK Šternberk (6. dubna, 15:30)

Kolem kopané v Mohelnici se toho v minulých měsících dělo opravdu dost, a to nejen ze sportovního hlediska. „Jednou ze zásadních věcí bylo zdárné dokončení etapy propojení a zateplení tribun mohelnického fotbalového stadionu,“ pokračoval Rousek. „Na podzim loňského roku jsme se opětovně přihlásili k čerpání dotačního titulu a s koncem roku řádně zkolaudovali. Věřím, že se nám v průběhu jarní části sezony podaří dokončit i další práce v okolí stadionu a všem tak zpříjemnit návštěvy sportovních utkání.“

Klub připravil novinky i přímo pro fanoušky. Spustil zbrusu nové webové stránky nebo vytvořil nového maskota, což je na poměry krajského přeboru unikátní záležitost. „Pracujeme i na dalších zpestřeních pro fotbalová utkání,“ podotkl ještě Rousek.

Úvodní foto: fkmohelnice.cz